ŘÍJEN
05.10
st
DIALOGY KARMELITEK
[Francis Poulenc], OB1/1
Mistrovské operní drama o nezdolné víře, oběti a odhodlání.
OBS
08.10
so
HLEDÁ SE TENOR: MUZIKÁL...
[Brad Carroll]
Bláznivá komedie z divadelního prostředí, která zaručeně pobaví.
OBS
11.10
út
HLEDÁ SE TENOR: MUZIKÁL...
[Brad Carroll], OB1/1
Bláznivá komedie z divadelního prostředí, která zaručeně pobaví.
OBS
16.10
ne
DIVOTVORNÝ HRNEC
[Burton Lane, Edgar Yip Harburg, Fred Saidy / český překlad: Jiří Voskovec, Jan Werich]
Začátek v 16:00. Pohádkový muzikál nejen o hledání pravého štěstí.
OBS
18.10
út
DIALOGY KARMELITEK
[Francis Poulenc], O/1
Mistrovské operní drama o nezdolné víře, oběti a odhodlání.
OBS
23.10
ne
SYMFONICKÝ KONCERT 23. 1...
[Maurice Ravel, Otakar Ostrčil, Nikolaj Rimskij-Korsakov]
Skupina ON/1 + SK/1
OBS
29.10
so
LEGENDA Z MLŽNÝCH HOR
[Jan Kučera, Lenka Chválová, Jiří Janků], K6/O/1
Činohra, opera a balet ve světě ryzí divadelní fantazie.
OBS
30.10
ne
OTELLO
[Giuseppe Verdi]
Začátek v 16:00. Verdiho mistrovské dílo o tragické lásce, žárlivosti a intrikách....
OBS
 
LISTOPAD
03.11
čt
OTELLO
[Giuseppe Verdi], OB2/2
Verdiho mistrovské dílo o tragické lásce, žárlivosti a intrikách.
OBS
20.11
ne
DIVOTVORNÝ HRNEC
[Burton Lane, Edgar Yip Harburg, Fred Saidy / český překlad: Jiří Voskovec, Jan Werich], ON/2
Začátek v 16:00. Pohádkový muzikál nejen o hledání pravého štěstí.
OBS
21.11
po
DIVOTVORNÝ HRNEC
[Burton Lane, Edgar Yip Harburg, Fred Saidy / český překlad: Jiří Voskovec, Jan Werich]
Zadáno pro školy, začátek 10:00. Pohádkový muzikál nejen o hledání pravého štěstí. ...
OBS
22.11
út
HLEDÁ SE TENOR: MUZIKÁL...
[Brad Carroll], O/2
Bláznivá komedie z divadelního prostředí, která zaručeně pobaví.
OBS
sipka

PŘIPRAVOVANÉ PREMIÉRY

18.12.2022, Emmerich Kálmán
10.03.2023, Giacomo Puccini
02.06.2023, Hans Krása / Antonín Dvořák / Leoš Janáček

REPERTOÁR

Francis Poulenc
Jan Kučera, Lenka Chválová, Jiří Janků
Giuseppe Verdi
Petr Iljič Čajkovskij
Gaetano Donizetti
Antonín Dvořák
Wolfgang Amadeus Mozart
Giuseppe Verdi
Giacomo Puccini
Giuseppe Verdi
Johann Strauss ml.
Burton Lane, Edgar Yip Harburg, Fred Saidy / český...

VEDENÍ

odkaz
odkaz
Šéf opery
odkaz
odkaz
Šéfdirigent
odkaz
odkaz
Dramaturgyně opery

ZAMĚSTNANCI UMĚLECKÉHO PROVOZU

odkaz
odkaz
Tajemnice divadla
odkaz
odkaz
Tajemnice sboru, ast. šéfa opery
odkaz
odkaz
Tajemník orchestru
odkaz
odkaz
Inspicient
odkaz
odkaz
Dramaturgické úvody
odkaz
odkaz
Jevištní mistr
odkaz
odkaz
Nápověda opery

KOREPETICE

odkaz
odkaz
Korepetitor

SÓLISTÉ OPERY

SOUBOR - STÁLÍ HOSTÉ

ORCHESTR

 

 

1. HOUSLE FLÉTNY TRUBKY

Yuriy Horbachuk - koncertní mistr

Petr Matěják - koncertní mistr

Olga Čiháková

Kateřina Kratochvílová

Marcela Mikolášová

Olesja Voličková

Josef Žák

Aleš Fiala, j. h.

Daniela Vrbasová

Denisa Dohnalová

Jiří Votrubec

Pavel Jeníček

Petr Dastych

 

2. HOUSLE HOBOJE TROMBONY

Jan Šimůnek

Olga Gorbachuk

Lenka Martynenko

Alexander P. Penkov

Kateřina Stuchlíková

Alena Dlasková, j. h.

Darina Kassina, j. h.

Tereza Višnovská, j. h.

Zuzana Tipková

Barbora Havránková

Šárka Votrubcová, m. d.

Markéta Tichá, j. h.

Barbora Šolcová, j. h.

Pavel Hampel

Oleksandr Grygorenko

Magdalena Jedličková

Zdeněk Roudnický

Petr Šrejma, j. h.
VIOLY KLARINETY TUBY

Oleg Patlatyj

Miloš Bařinka

Ištván Matejča

Blanka Vrbová

Kryštof Křemenák

Jan Pařík

Graziano Sanvito

Libor Suchý

Aleš Tvrdík, j. h.

Tereza Radová, j. h.

Martin O. Zavoďan, j. h.
VIOLONCELLA FAGOTY BICÍ

Pavel Řezáč - koncertní mistr

Vladimíra Sanvito - zástupce
koncetního mistra

Jiří Čmugr

Marta Opletalová

Nozomi Sekine

Ondřej Útrata

Lucie Kopecká, m. d.

Tereza Útratová

Sergej Grigorenko

Jitka Roudnická

Vojtěch Šeminský, j. h.

Veronika Šulcová, j. h.

Vojtěch Vencl, j. h.

KONTRABASY LESNÍ ROHY HARFA

Jan B. Novotný

Tomáš Hybrant

Barbora Rosinová

David B. Minár

Roman Douba

Štěpán Jasenovec

Josef Kurfiřt, j. h.

Markéta Doubravská



SBOR OPERY

SOPRÁN ALT

Eva Pluhařová

Jana Pokorná

Jaroslava Schillerová

Hana Zemanová

Radka Černíková

Veronika Mičjarová

Kateřina Pallasová

Šárka Venclová


Zuzana Maxová-Pecová

Denisa Richterová

Jana Brožová-Dufková

Irena Kurfiřtová

Lucie Zemanová

Hana Endrštová m. d.


 

TENOR BAS

Pavel Pavlas

Štěpán Růžička

Jakub Makarovič

Jiří Sehoř

Jiří Bartoloměj Sturz

Jaroslav Rainer j. h.

Josef Stašík j. h.


Hynek Grania

Dario Grbič

Josef Šimek

Radek Beran

Bořivoj Shejbal j. h.

Nazarii Fedytnyk

Ievgenii Gunko


 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena
Cookies
Webové stránky používají cookies, díky kterým je prohlížení stránek příjemnější a snazší. Ke zpracování některých cookies potřebujeme od vás souhlas, který dáte kliknutím na "Přijmout vše", nebo nastavte jednotlivě v "Nastavení souborů cookie“. Více informací najdete zde.

Nastavení souborů cookie     Přijmout vše