HOME
odkaz

Školní představení

Školní představení

Lístky pro školy vždy objednávejte zde: Romana Bílková, tel.: 485 107 836, e-mail: info@saldovo-divadlo.cz

 

V Šaldově i v Malém divadle pravidelně hrajeme dopolední představení pro základní a střední školy. Nabídkové listy s termíny rozesíláme školám vždy na celé pololetí – na konci června a v lednu. V případě, že nedostáváte alespoň jednou za půl roku aktualizovanou nabídku a máte o ni zájem, prosím napište nám.

 

Divadelní provoz bohužel neumožňuje hrát dopoledne častěji (v sálech dopoledne pracují naše tři soubory, každý rok pro vás vytvoříme kolem patnácti nových inscenací), škol v regionu je mnoho a kapacita hlediště je omezena, proto jsou dopolední představení velmi rychle vyprodaná.

 

Kvůli velkému zájmu jsme připravili další možnosti, jak se mohou děti a studenti setkat s divadlem více zblízka: HRAJEME PRO ŠKOLY I VEČER a nabízíme DOPROVODNÝ PROGRAM ZDARMA!

 

Především vřele doporučujeme navštívit s dětmi či studenty jakékoli VEČERNÍ PŘEDSTAVENÍ proto, že jedině večer zažijete skutečnou divadelní atmosféru a bezprostřední reakce kultivovaného publika, které hraje s námi. Jít dopoledne do divadla je pro děti „výchovná“ povinnost a příležitost vynechat vyučování. Jít do divadla večer je umělecký zážitek a chytrá, aktivní zábava. Dopolední představení jsou spíše vhodná pro nejmladší nezkušené diváky, večerní představení pak rozvíjejí jejich samostatné aktivní vnímání. Přesnou věkovou hranici nelze určit, rozhodně večerní představení doporučujeme středním školám, zvláště gymnáziím či školám umělecky či pedagogicky zaměřeným, ale i děti z osmých a devátých tříd základních škol byly nadšené, když směly do divadla večer.

 

Poskytujeme bezplatný doprovodný program! K takové dobrodružné večerní výpravě se velmi hodí lehká příprava formou semináře ve škole nebo v divadle před představením, anebo jedinečná diskuze s herci bezprostředně po skončení představení, když máme všichni ještě živé dojmy. Nic se nevyrovná přímému setkání s těmi, kdo právě před vámi hráli příběh, který prožíváme všichni společně! Rádi vám vymyslíme a přichystáme doprovodný program přímo na míru (obracejte se směle přímo na naši dramaturgickou lektorku).

 

Návštěva večerního představení se studenty je výhodná: poskytujeme slevy pro skupiny (20 a více studentů má 50% slevu v Šaldově divadle, v Malém divadle pevnou cenu 100,- a v září, v lednu i červnu dokonce v Malém divadle pouhých 80,-) a lístky pro učitele zdarma (pedagog se skupinou 4 a více dětí či studentů, tedy ať vezmete celou třídu, anebo třeba dobrovolnou skupinku aktivních čtenářů za odměnu). Všechny slevy lze uplatnit pouze při rezervaci u Romany Bílkové v oddělení předplatného, tel. 485 107 836, e-mail info@saldovo-divadlo.cz.

 

Pokud si nejste jistí, jaké večerní představení pro svou třídu vybrat, nebo chcete připravit doprovodný program, neváhejte a ptejte se naší dramaturgické lektorky Lenky Chválové, tel. 608 025 644, e-mail chvalova@saldovo-divadlo.cz

 

Proč je dobré mladým lidem ve školách pomoci, aby se do divadla dostali? Návštěva divadla je pro děti i dospívající lidi důležitou součástí jejich vzdělání. Divadlo je učí nejen citlivosti k umění, literatuře a k rodnému jazyku, ale i vnímavosti k druhému člověku, schopnosti naslouchání a souznění v lidské společnosti. Divadlo odnepaměti rozvíjí lidský dar komunikace a zkoumá lidské možnosti aktivního jednání v situaci. Když přivedeme mladé lidi do divadla, vytváříme tím budoucnost naší vyspělé evropské kultury, naší demokracie.

 

Větší počet míst na večerní představení je také třeba objednávat s dostatečným předstihem. Rezervace pro školy vyřizuje Romana Bílková, tel.: 485 107 836, e-mail: info@saldovo-divadlo.cz. Nejrychlejší přístup do rezervačního systému mají členové našeho Klubu pedagogů. Slevy pro skupinu a lístky pro učitele zdarma lze uplatnit pouze při objednávce v předprodeji u paní Bílkové.

 

 

NEJBLIŽŠÍ PŘEDSTAVENÍ

 

DOPOLEDNÍ

 

 

ST 12. 12.  MALÝ PRINC- nabídkový list

PO 17. 12. POSEDLOST BALETEM IInabídkový list

PÁ 4. 1. 2019 MÁ TO SMYSL!nabídkový list

PO 7. 1. 2019 ZAMILOVANÝ SHAKESPEAREnabídkový list

ÚT 8. 1. 2019 MÁ TO SMYSL!nabídkový list

ČT 10. 1. ROMEO A JULIE nabídkový list

ST 16. 1. 2019 PETROLEJOVÉ LAMPY - OBRAZY Z JILEMNICE od 11.00.- nabídkový list

ČT 17. 1. 2019 MNOHO POVYKU PRO NICnabídkový list

 

 

MD - Malé divadlo (Zhořelecká ul.), ŠD - Šaldovo divadlo (nám Dr. E. Beneše)

 

VEČERNÍ

Jekyll a Hyde - nabídkový list

Mnoho povyku pro nic - nabídkový list

Mučedník - nabídkový list

Podivný případ se psem - nabídkový list

Poprask na laguně - nabídkový list

Posedlost baletem II - nabídkový list

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách - nabídkový list

Škola žen - nabídkový list

Tajuplný ostrov - nabídkový list

Válka - nabídkový list

Zamilovaný Shakespeare - nabídkový list

Leninovi balzamovači - nabídkový list

Petrolejové lampy - obrazy z Jilemnice - nabídkový list

Opera? Opera! - nabídkový list

Malý princ - nabídkový list

Romeo a Julie - nabídkový list

Má to smysl - představení hereckého studia - nabídkový list

 

Aktuální termíny večerních představení najdete v programu, lístky si rezervujte prosím včas u paní Bílkové.

Jistě jste si všimli, že vaše Divadlo F. X. Šaldy má nový kulturně vzdělávací systém:


1. Zpřístupnění večerních představení školám - nabízíme doprovodný program, lístky pro učitele zdarma a slevy pro větší skupiny.

 

2. Doprovodný program pro školy zdarma ke všem představením: tematický seminář – setkání s herci a inscenačním týmem, diskuze, prohlídka zákulisí, čtená zkouška a tvorba mizanscény na vlastní kůži. Více zde.


3. Praktické nové vzdělávací materiály pro učitele i studenty - přehledné a inspirativní metodické a pracovní listy – od podzimu 2016 zdarma dostupné ke stažení k nabízeným inscenacím. Najdete zde.

 

4. Rozesíláme nové nabídky představení pro školy s přehlednými informacemi přímo pro učitele - pro které ročníky a do jakých vyučovaných předmětů je hra vhodná.

 

5. Klub pedagogů DFXŠ - prostor pro přímou komunikaci s pedagogyVíce zde.

 

6. Studentský klub EFIX - přímá komunikace se studenty. Více zde.

 

7. Osobní a individuální přístup - pedagogům i studentům se věnuje naše dramaturgická lektorka DFXŠ, Lenka Chválová.


    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena