HOME
odkaz
Program
odkaz

MEZINÁRODNÍ DEN TANCE: (S)tvoření a Bhangra dance

MEZINÁRODNÍ DEN TANCE: (S)tvoření a Bhangra dance

Originální večer s baletním souborem DFXŠ a taneční skupinou Om Dance Academy!

Večer plný tance a zábavy. Divácky velmi úspěšné představení (S)tvoření, indický filmový tanec bollywood inspirovaný tradičním Bhangra dance a doprovodný program s diváky nejen v hledišti.


MEZINÁRODNÍ DEN TANCE v Šaldově divadle

Tanec je nevšední souhra pohybu, mysli a jedinečnosti osobnosti.

Při tanci využíváme všechny naše smysly, mechaniku těla a velmi přirozeně tak vyjadřujeme radost, smutek a vlastně veškeré emoce, které prožíváme. Tanec je tak oslavou toho, co činí člověka člověkem. Nemá žádný začátek a nemá žádný konec.

29. dubna jako Mezinárodní den tance poprvé vyhlásil v roce 1982 Taneční komitét ITI (International Theatre Institut – Mezinárodní divadelní ústav). Od té doby je tento den každoročně slaven po celém světě jako připomínka narození významného choreografa a velkého tanečního reformátora Jeanna Georgese Novarra roku 1727.

Každým rokem je vyzvána známá taneční osobnost a její Poselství je následně šířeno po celém světě. Záměrem Mezinárodního dne tance a Poselství, je spojit dohromady v tento den všechen tanec, jeho různé podoby a projevy.

V letošním roce jsme přijali pozvání pražské agentury Art4people a budeme tak v tento významný den tančit mimo liberecké divadlo - na Střeleckém ostrově v Praze.

Rozhodli jsme se však „svátek tance“ opět již tradičně oslavit i u nás v Liberci a proto přijměte naše pozvání na originální večerní program plný tance už v sobotu 27. dubna.

Připraveno pro Vás máme naše tanečně-hudební mystérium (S)tvoření, které je zcela jedinečným představením a plně koresponduje s myšlenkou Dne tance.

Část letošního Poselství Mezinárodního dne bude před samotným představením předčítat šéf našeho baletního souboru Alena Pešková.

Těšit se také můžete na mnohá překvapení, která pro Vás chystáme…

Inscenační tým
Další informace

Divadlo: Šaldovo divadlo

Délka představení:

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena