HOME
odkaz

Doprovodný program

Doprovodný program

DOPROVODNÝ PROGRAM K PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY ZDARMA

 

Pokud chcete pro svou třídu připravit doprovodný program, neváhejte a ptejte se přímo naší dramaturgické lektorky

Lenky Chválové, tel.: 608 025 644, e-mail: chvalova@saldovo-divadlo.cz

 

Naše dramaturgická lektorka připraví pro vaši třídu tematický seminář či diskuzi na míru: setkání s herci a inscenačním týmem, diskuzi, prohlídku zákulisí nebo čtenou zkoušku a tvorbu mizanscény na vlastní kůži. Obraťte se prosím přímo na Lenku Chválovou a domluvte se na konkrétní formě a termínu. Lektorka může přijít před představením či po něm za vámi do školy nebo jinam, především k večernímu představení doporučujeme objednat diskuzi přímo v divadle (kapacita je omezená, ptejte se prosím včas).

 

Přiblížíme studentům divadlo jako umění, přístupné každému jako součást živé a svobodné kultury. Vyžaduje od nás jen bezprostřední přítomnost duší i tělem tady a teď, samostatné vnímání a interpretaci. Je to hra a chytrá zábava s jediným pravidlem – kouzelnou hranicí mezi hledištěm a jevištěm, kde je možné cokoli.

Jistě jste si všimli, že vaše Divadlo F. X. Šaldy má nový kulturně vzdělávací systém:


1. Zpřístupnění večerních představení školám - nabízíme doprovodný program, lístky pro učitele zdarma a slevy pro větší skupiny.

 

2. Doprovodný program pro školy zdarma ke všem představením: tematický seminář – setkání s herci a inscenačním týmem, diskuze, prohlídka zákulisí, čtená zkouška a tvorba mizanscény na vlastní kůži. Více zde.


3. Praktické nové vzdělávací materiály pro učitele i studenty - přehledné a inspirativní metodické a pracovní listy – od podzimu 2016 zdarma dostupné ke stažení k nabízeným inscenacím. Najdete zde.

 

4. Rozesíláme nové nabídky představení pro školy s přehlednými informacemi přímo pro učitele - pro které ročníky a do jakých vyučovaných předmětů je hra vhodná.

 

5. Klub pedagogů DFXŠ - prostor pro přímou komunikaci s pedagogyVíce zde.

 

6. Studentský klub EFIX - přímá komunikace se studenty. Více zde.

 

7. Osobní a individuální přístup - pedagogům i studentům se věnuje naše dramaturgická lektorka DFXŠ, Lenka Chválová.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena