HOME
odkaz

Forum

Forum
Své připomínky a podněty můžete zaslat na e-mailovou adresu: info@saldovo-divadlo.cz

 

Dobrý den,

ve čtvrtek 26. 10. jsme u vás byli na komedii "Testosteron". Úžasně jsme se bavili, takže velmi děkujeme za skvěle připravené a odehrané představení.

S pozdravem - Jiří Bort z Prahy

____________________________________________________________________________________________________________

 

V neděli 22. 10. jsme navštívili představení Sněhurka Baletní školy MALEX v Malém divadle. Pohádku jsme viděli už podruhé a opět jsme byli nadšení výkonem všech účinkujících. Oproti premiéře tančila Sněhurka na špičkách a budila u diváků úžas. I u ostatních byl vidět pokrok. Můžeme jen chválit. Velký potlesk si zaslouží nejen účinkující a všichni, kteří se na představení podíleli, ale především Maria Gornalova a Alexej Yurakov, kteří celé představení připravili.

Obě nedělní představení byla brzy vyprodána a mnoho lidí marně shánělo lístky. Přestože se jedná o představení dětí, diváci nejsou pouze rodinní příslušníci, ale i lidé, kteří nemají s účinkujícími nic společného. Zájem mají nejen rodiny s dětmi, ale i dospělí diváci. Malé děti získají k divadlu vztah a pro dospělé je veselé, milé a laskavé představení pohlazením pro duši. Je škoda, že tak příjemných představení pro všechny věkové kategorie není víc, nebo že ta, co jsou, neuvádí divadlo častěji. Dramat a tragédií totiž většina lidí zažívá denně v běžném životě dost, a tak si od nich chtějí odpočinout alespoň v divadle.

Ještě jednou velký dík s přáním, aby takových představení bylo víc.                                                        Miloslav Funtán

_____________________________________________________________________________________________________________

 

Dobrý večer,

až dnes (konečně) jsme viděli baletní představení "Gazdina roba". Úžasné! Netradiční, nečekané. Opět Vás chválím!

S pozdravem                                                                                                               K. Beranová

____________________________________________________________________________________________________________

 

Dobrý večer,

po dlouhé době jsem navštívila činoherní představení - generálku "Zamilovaného Shakespeara". Protože film stejného názvu patří k mým oblíbeným, trochu s obavami jsem očekávala liberecké provedení. Škoda, že se závěrem nemohlo tleskat - velký, dlouhotrvající potlesk by si zasloužili všichni, herci i celý tým - za skvělé výkony herecké i pěvecké, za kostýmy i mnohokrát obměňovanou scénu! Děkuji všem za krásný zážitek - Mirka Palečková

____________________________________________________________________________________________________________

 

Dobrý den,

touto  cestou bych Vám chtěl poděkovat za nezapomenutelný zážitek, který jsme měli při druhé premiéře  baletu Romeo a Julie. Skvělá choreografie, kostýmy a především  výkon celého souboru nás nadchl. Ještě jednou velmi děkujeme za tento nevšední zážitek a přejeme celému souboru DFXŠ mnoho dalších úspěchů.

Milan a Marie Šteinfestovi, Liberec

_____________________________________________________________________________________________________________

 

Dobrý den,

včera k večeru jsme náhodou "narazili" na váš soubor a jeho představení Jekkyl/Hyde na náměstí v Liberci. Moc bych vám chtěl poděkovat za krásný zážitek!

Mnoho úspěchů, plné hlediště.                                             Díky za vaši práci. Petr Cop

_____________________________________________________________________________________________________________

 

Dobrý večer,

před chvílí jsem se vrátila z divadla a mám potřebu napsat Vám pochvalu za představení "Kdo je tady ředitel", protože potlesk po skončení se mi zdál slabý. Asi ne všem divákům se chce (v divadle) přemýšlet a když to není komedie "k popukání", tak nejsou spokojeni.

Mně se hra líbila po všech stránkách, takže děkuji a těším se na další návštěvu v DFXŠ.   K.Beranová

_____________________________________________________________________________________________________________

 

Dobrý večer,

chtěla bych vám vyjádřit poděkování a pochvalu za dnešní baletní představení Gustav Klimt, bylo skvělé! Ale vlastně všechny liberecké balety jsou výborné, všude vás chválím.

Děkuji! K.Beranová

 


 

Dobrý den,

dne 19. 4. 2015 jsme zhlédli představení opery Rusalka. Věřte, byl to nezapomenutelný zážitek. Děkujeme všem, kteří se podíleli na tomto představení. Orchestr, herci, choreografie, scéna a kostýmy, úžasné. Moc děkujeme.

manželé Hladký - Lánov u Vrchlabí

  

Vážený pane Doubravský,

tímto e-mailem bych chtěl Vám a celému souboru poděkovat za působivé představení opery Eva dne 4. 10. 2014 v Šaldově divadle. Největším překvapením bylo, že jsme mohli sledovat děj snadno, díky titulkům v německém jazyce. Měli jsme obavy, protože anotace na internetu a v programu byla pouze v českém jazyce. Tento večer byl velmi speciálním dárkem k mým narozeninám.

Mnoho pozdravů z Frankfurt nad Mohanem - Dietmar Behrens 

Dobrý den,

musím poděkovat všem , kteří se podílí na představení Monty Python´s Spamalot. Atmosféra na jevišti i v hledišti byla úžasná a moc jsme si představení s dcerou užily.Opravdu pěkný divadelní kousek takového typu , který tu dlouho nebyl.

Děkujeme Čížková

 


 

Vážení,

děkuji za pohlazení na duši Vaším úžasným představením Rusalky. O hudbě není třeba psát, ale - krásná scéna a kostýmy, které s ní ladily, nápaditá choreografie, která výtvarný dojem taky doplňovala, skvělé výkony účinkujících, zejména pana Přibyla, který mně pokaždé nadchne. Prostě působivé představení jako celek.

Přeji Vám hodně podobných úspěchů! Katarína Beranová

 


 

Dobrý večer,

dovolte abychom Vám mohli poděkovat za krásné večery, které prožíváme ve Vašem divadle. Již několikrát jsem Vám chtěla napsat, ale vzhledem k tomu, že jsme si před dvěma lety psali a tak vím, jak poctivě odpovídáte na každý mail, nechci vás okrádat o drahocenný čas.Dnes ale jsem už pokládala za povinnost Vám vyjádřit naši spokojenost jak s výběrem her a oper, ale i s jejich provedením. Opravdu se na každý večer strávený ve Vašich divadlech těšíme. Ještě dovolte ještě jednu poznámku. Po shlédnutí hry Podivný případ se psem, jsme byli uchváceni výkonem pana Tomáše Váhaly v ústřední roli. Seděli jsme v první řadě a věřte, že mi až běhal mráz po zádech, zda-li to není pravda. Je to ale poslední zážitek ve Vašem divadle, o kterém jsem si neodpustila napsat, ale jezdíme za skvělými výkony Vašich herců stále velmi rádi a proto jim i za nás diváky moc poděkujte!

Kobosilovi Turnov

 


 

Milí přátelé,

hned po návratu z představení Dvořákovy Rusalky dne 19. ledna 2014 spěchám, abych Vám touto cestou sdělil naše bezprostřední dojmy po shlédnuté tohoto představení, v nastudování souboru opery Vašeho divadla v Liberci. Představení jsme viděli s manželkou po více než 50ti letech a trochu jsme se obávali, že nám Vaše představení pokazí zážitek, jakým bylo pro nás kdysi dávno provedení Rusalky v Hradci Králové v době, kdy jsme se spolu seznámili. Musíme Vám napsat, že jsme ve Vašem divadle prožili nádherné chvíle návratu do mládí. Rusalka nás znovu dostala, díky jejímu skvělému proveden í kolektivem herců, orchestru, ale i všech dalších spolupracovníků, kterým se podařilo tento skvost naší národní hudby citlivě oprášit a předvést ho divákům s oslňující lehkostí a grácií. Moc Vám za tento krásný zážitek děkujeme. Bylo to pro nás velké a milé překvapení a nečekaný dárek, který jsme si Vaším prostřednictvím nadělili.

Jaroslava a Oldřich Suchoradský, Hradec Králové

 


 

Velká pochvala pro Tomáše Váhalu za Christophera v Podivném případu se psem! Díky také "jeho rodičům" Janě Hejret Vojtkové a Martinu Stránskému.

Divačka Alena (prosinec 2013)

 Listopad - skvělá hra, skvělí herci! Moc se mi to líbilo, ohromně jsem se bavila.

Díky a těším se na další návštěvu divadla! A. Malá (listopad 2013)

  

Vážení,

chtěla bych Vašemu baletnímu souboru a panu Dianiškovi poděkovat za nádherné představení Louskáčka. Byla jsem však velmi zklamána z reprodukovaného "Čajkovského". Domnívám se, že tento úžasný umělec si nezaslouží, aby jeho hudba byla hrána jako na diskotéce. Myslím, že všichni bychom si byli ochotni připlatit na vstupném, abyste nemuseli "šetřit" tímto způsobem. Ke klasickému baletu od tohoto velikána určitě patří také orchestr.

 

Je to můj názor a nemusíte s ním souhlasit. S úctou Zdena Gollová Liberec

  

Vážení umělci,

jsem nesmírně potěšena, že jsem mohla být v sobotu 2. listopadu na 2. premiéře Rusalky. Okouzlila mě tak, že jsem ani nemohla hned sednout a psát. I dnes težko hledám slova, kterými bych ten vzácný zážitek popsala. Troufám si říct, že znám Rusalku poměrně dobře. Už jsem ji viděla tolikrát a v tolika různých provedeních, že jsem si myslela, že už mě tato opera nemůže ničím překvapit. Ale po tomto představení jsem byla rozhozená tak, že jsem ani mluvit nemohla. Podobné a téměř stejné dojmy z inscenace jsme slyšeli i od ostatních diváků. Byli jsme tak okouzleni, že jsme děj sledovali bez dechu, napjatě, jako bychom jej neznali. Krásnou Dvořákovu hudbu dobře znám, ale přesto mi některé pasáže zněly nějak nově. Krásné a nové byly i některé režijní detaily, všechno velice dobře nejen zazpívané, ale i zahrané. S citem, bez křeče, cudně a přitom i díl smyslnosti i žáru tam byl, všechno s mírou, vkusně. Nebudu se rozepisovat dál, všechno by to bylo jen hloupé tlachání proti této opeře. Děkuji Vám za ni, děkuji všem, co se na tomto vyjímečném a velmi zdařilém díle podíleli.Blahopřeji Vám k Rusalce.

S pozdravem Nina Vaňková - Liberec

  

Vážení,

děkujeme za skvělý zážitek při včera uvedené opeře Síla osudu. Skvělá hudba v podání secvičeného orchestru, sboru a výborných sólistů nás doslova nadchla. Moc se nám líbil hlas paní Vomáčkové, pana Patočky, Přibyla ale i dalších zpěváků.

Ještě jednou děkujeme a budeme se opět těšit do divadla.

S pozdravem Jitka a František Horáčkovi

  

Vážení,

díky za skvělou dernieru představení Její pastorkyňa! Potvrdilo se, že na naše herce můžeme být právem pyšní! Karolína Baranová hrála že se tajil dech. Markéta Tallerová je skvělá herečka, cena Thálie jí právem patří! To se ukázalo i při představení Pokrevní bratři, kde byla možnost srovnání. Hrála dobře, srdcem, věřili jsme jí každé slovo i gesto. Nepotřebuje přehrávat a zbytečně dávat najevo emoce, aby divák pochopil. Je velmi příjemná a civilní. Někdy moc emotivní a hraný projev může hře ublížit, paní Kabešová Vojtková ale jako rychtářka odvedla dobrou práci :-) Je určitě dobře, že Kostelničku hrála právě Markéta Tallerová, zraje jako víno.Jsme rádi, že jste do dvou hlavních rolí obsadili právě K. Baranovou a M. Tallerovou. Poděkování patří všem!

Těšíme se na další premiéry, děkujeme za příjemný zážitek.

25. března 2013 Vaši věrní diváci J. N., P. Z., L. B., D. H a J. H.

  

Dobrý den,

včera jsme shlédli s manželem představení "Její pastorkyňa", které nám doporučila dcera. Chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za úžasný zážitek. Na představení bych se sama nevydala z obavy tragického dramatu, a to by byla velká chyba! Představení plné emocí, úžasné herecké výkony Karolíny Baranové, Markéty Tallerové a ostatních. Budu dlouho s láskou a obdivem vzpomínat. Děkujeme Vám a už se těšíme na další setkání s Vámi v našem divadle.

Mirka Z. (25. 3. 2013)

  

Dobrý den,

dívám se na stránky divadla, čtu ohlasy a musím souhlasit s paní Novákovou. Baletní představení Louskáčka mě nadchlo! Klasický balet mám ráda a do vánočního a zimního období jistě právě Louskáček neodmyslitelně patří. Šla jsem tedy na mě dobře známý titul a přesto byla velmi překvapená a to v tom nejlepším. Mé oko a duše se potěšily krásou, ladností a výkony baletního souboru, ale bylo tam něco navíc, humor! Bavila jsem se opravdu každou vteřinu vašeho představení a co bylo úžasné, že se tak bavilo celé publikum, malé děti, mladí i tzv.povinné doprovody a to vytváří takovou zvláštní atmosféru v hledišti, která je nezapomenutelná. Navíc jsem musela na představení ješte jednou, abych si užila všechny situace a herecké "etudy" ve všech koutech jeviště! A také jsem si chtěla znovu odnést domů tu dobrou náladu a radost, která mi vydržela vždy několik dní.

Teď se blíží jaro a moc se těším na novou premiéru, ale doufám, že s příštím příchodem zimy, se s tímto Louskáčkem zase schledám!

Děkuji baletnímu souboru za nádherné zážitky a radost, kterou nám svou náročnou prací vždy dokáží přinést! Hodně zdraví, úspěchů a zlomte vaz!!!

Jana M.

  

Dobrý večer,

chtěla bych po včerejším shlédnutí baletního představení Louskáček vyjádřit nesmírný obdiv celému baletnímu souboru a určitě i herci panu Tomáši Dianiškovi, který nás i děti celým baletním večerem provázel. Nic krásnějšího jsem v baletu ještě neviděla. Úžasné baletní a taneční výkony ,překrásné kostýmy, neuvěřitelně vtipné a originální zakomponování moderní doby do děje, taneční nasazení všech členů souboru bez vyjímky, hudba P.I.Čajkovského.....a tak by se dalo v superlativech pokračovat.Ještě jednou děkuji iza děti,které jsem vzala s sebou a které byly absolutně nadšené, sledovaly představení se zatajeným dechem a Tomáš Dianiška byl pro ně zážitkem snad největším-tedy prvním rapujícím kouzelníkem, kterého ve svém životě viděli a nazvali ho supershowmanem:-)

Přeji hodně štěstí v další baletní práci a doufám, že balet v našem divadle ustojí finanční krizi a nezanikne. Byla by to obrovská škoda.

S pozdravem Michaela Nováková

  

Vážení,

ve sváteční náladě z premiéry Prodané nevěsta sedám ke klávesnici a píšu Vám své poděkování. Do Liberce se vrátila česká opera. Operní soubor to zvládl v období chřipek mezi operetou Netopýr, úspěšným účinkováním na festivalu Opera 2013 a několika zájezdy po západní Evropě. Obnovená premiéra Prodané nevěsty po dlouhých devatenácti letech byla pro liberecké publikum událostí. Z původního obsazení již nezůstal skoro nikdo a proto jsme byli velmi zvědavi, jak se Prodanka povede. Povedla se. Půvabná Mařenka Věry Poláchové s Jeníkem - Richardem Samkem, tvořili dokonalý pár nejen na pohled. Pavel Vančura už nadobro opustil šuplík solidních pánů a parádně si vystřihl Kecala. A Miloš Guth je Vašek sežrání. Ne, že by nám dříve vadili pánové, blížící se penzi, kteří v této roli již několik desetiletí zpívali a hráli, ale přece jenom, kluk je kluk. A teď teprve si patřičně Vaška užijeme. Všechny ostatní také chválím. A také vyslovuji pochvalu sboru. Každý nejen zpíval, ale i hrál svou roli, bylo to potěšení se dívat, pořád se něco dělo. V hledišti panovala usměvavá nálada, všude známí, kam se podíváš a v každé řadě seděly nejméně dvě děti. Některé byly i dost malé. Rodiče i prarodiče uvítali zahájení představení za nedělního podvečera a přivedli potomky. Dokonalé první setkání s operou.

Ale ať koukám, jak koukám, v programu žádnou další reprízu v programu nevidím. Chtěla jsem pozvat své příbuzné z Prahy. V Liberci je Prodanka hezčí, než na Národním. Nezapomněli jste ji omylem dát na program? Vždyť bylo vyprodáno!

Česká opera se vrátila na liberecké jeviště. Jistě zase na dlouhou řadu let.

Děkujeme Vám za ni. Nina Vaňková - Liberec

  

Dobrý den,

ráda bych Vám poděkovala za úžasné představení Její pastorkyňa, které jsem viděla 25. ledna 2013. Musím přiznat, že ačkoliv jsem příznivce činohry, klasice se spíše vyhýbám... Představení jsem tedy navštívila až po besedě k tomuto představení v Klubu přátel činohry, kde jej velmi chválili. Na rozdíl od některých názorů členů KPČ, mi do hry zapadly i bubny a vůbec mě nevadil zpěv z playbacku Vedle úžasných výkonů mladých herců, mě svým hereckým výkonem nadchla držitelka ceny Thálie Markéta Tallerová a Jana Hejret Vojtková :-) Všem svým přátelům a známým, toto představení vřele doporučím, protože si rozhodně zaslouží vyšší návštěvnost! Přestože je téma hry velmi smutné, představení je krásné a určitě ho do derniéry ještě navštívím.

S pozdravem Mgr. Eliška Handšuhová

  

Reakce na představení inscence Ženy.

Nová hra Ženy měla premiéru v pátek 7. 12. 2012 v Malém divadle v Liberci a jednalo se o českou premiéru. Autorkou je Clare Boothe Luce (1903 – 1987), významná americká dramatička, jejíž dílo je u nás prakticky neznámé. Kromě spisovatelky byla také scénáristka a významná politička (jako diplomatka se stala první ženou na místě velvyslance USA). Hra byla uvedena v rámci projektu Dvě pohlaví (mužským protějškem je Testosteron od polského dramatika Andrzeje Saramonowicze; premiéra se konala přesně o dva týdny později, tedy v pátek 21. 12. 2012). Překladatelkou je Helena Fahrnerová. Režie se ujal Vojtěch Štěpánek, který se představil libereckým divákům hrou Bouřlivá plavba (premiéra 15. 6. 2012 – opět první české uvedení).

Scéna v podání Milana Davida je celkem zajímavá. Divák může mít pocit, že je buď přímo na jevišti, nebo v místnosti, která se podle potřeby proměňuje v byt postav, fitko nebo dámský klub. Téměř po celé šířce jeviště je několik schodů, kterým uprostřed dominuje jasně červený koberec. V popředí je pak konferenční stolek s židlemi. V zadní části jsou dvě červené opony, které mají význam v několika scénách. Podtitulem hry je – Komedie o ženách, jaké opravdu jsou. Jak již název napovídá, Ženy jsou jen pro ženy. Hereček je celkem 16, několik z nich vytváří další postavy, kterých je celkem 31. Kromě prakticky všech hereček Divadla F. X. Šaldy se ve hře objevují také čtyři mladé herečky – Kateřina Císařová, Bára Purmová, Lucia Schubertová a Anna Losová, které společně s Kateřinou Vydrovou a Eliškou Hamplovou ztvárňují většinu zbylých postav. Katka Císařová a Bára Purmová jsou, kromě hereček, navíc členkami dívčího folkového tria KaBáJa a mají také vlastní divadelní soubor KÁŤAjeBÁRAjeSKÁLA. Sám režisér přiznal, že tolik hereček na jednom jevišti pohromadě dosud nezažil. Herečkám vůbec nevadilo, že je režíruje muž. Herečka Markéta Coufalová (Miriam Aaronsová) náhodou řekla: „Jsme rády, že tu nějaký chlap je.“ Jana Hejret Vojtková (Sylvie Meyerová) zase řekla: „Muž nás vidí tím správným pohledem a dá tomu tu správnou nadsázku. My se na sebe nedokážeme dívat mužskýma očima. Muž režisér to dokáže přesně pojmenovat.“ Hra je čistě ženskou záležitostí, protože herečky si také samy přestavují scénu. Například luxusní butik vytvoří jednoduše tak, že zadní jeviště přesunou dopředu a oba vchody (východy) jsou překryty oponami. Užitečné bylo, že se divák snadno zorientoval, co daná scéna představuje, protože nahoře se vždy objevil popis místa a časové údaje. Díky tomu se dá také zjistit, že děj trvá více než 2,5 roku.

Děj je celkem jednoduchý. Muž hlavní postavy Mary Hainesové (Markéta Tallerová) si našel mladší milenku Crystal Allenovou (Barbora Mottlová). Od toho se také odvíjí osudy ostatních postav. Dochází k několika zásadním zvratům a u některých postav si až do konce divák nemůže být zcela jistý, jak nakonec dopadnou. Herecké výkony jsou u všech hereček naprosto vynikající. Díky tomu, ale také díky možnosti nahlédnout a pochopit ženské myšlení, jsou Ženy vyprodány nejméně na tři představení dopředu. Hra je naplněna humorem, který je velmi častý a v každé scéně, někdy trochu ironický. Některé postavy jsou doslova magnetem pro vytvoření komické situace. Jedná se především o Sylvii, Miriam a Jane (Jana Stránská). Jane představuje služebnou u Mary, ale spolu s ní se zúčastňuje například setkání s dalšími kamarádkami v dámském klubu. Často na vše reaguje prostým: „To je strašné.“ Po scéně ve fitku Jane ostatním říká o rozhovoru Mary s jejím mužem Stevenem. Po jejím famózním výkonu právem Miriam řekne: „No, ta je teda herečka.“ Výborná je také hraběnka de Lage (Eva Lecchiová), která přichází výrazněji na scénu ve druhé půlce. Diváci, kteří mají rádi humor, téměř nevychází ze smíchu. Já osobně nemohu hře nic vytknout a pokládám ji za jeden z dalších vrcholů této sezóny.

Jan Šrajer
Chceme Vám tímto poděkovat za voucher na léčebný pobyt v Lázních Libverda. Pobyt se nám velmi vydařil a pěkně jsme si ho užili. Služby byly na vysoké úrovni a ochota personálu příkladná. Ani se stravováním nebyl žádné problémy a tak se tato výhra ukázala jako velmi vhodný dárek. I když jsme anketu rozhodně nedělali kvůli případné výhře, ale pro zlepšení práce s diváky, byli jsme potěšeni výhrou a i její realizací. I přes několikeré změny z naší strany byl přístup z obchodního oddělení příkladný a také přispěl k naší spokojenosti.

Věříme, že i přes stálé potíže ze strany financování jak města, tak státu bude nadále zachována vysoká kulturní hodnota pořadů divadla.

Karel a Radka Horníkovi
Dobrý den,

jak Vy to v tom divadle děláte ???. Harald 10. října se mne od prvních vteřin zmocnil a kromě přestávky mě pustil až se závěrečnou oponou.A i pak jsem musel chvíli sedět a vydýchávat.Všichni byli báječní,celý taneční soubor,a někoho vyzdvihovat by bylo nespravedlivé vůči ostatním.A to se týká nejen tanečníků,ale i scény,kostýmů,osvětlení,choreografa a spoustu dalších na které jsem určitě zapomněl a kteří se na tomto představení podíleli.Cestou domů jsem si říkal,kolik usilovné práce za tímhle představení asi je... a vlastně stále je....ale výsledek,ten mi laikovi připadá být dokonalý.Bravo !!!!!!!!!!!

Jiří Vokoun,Česká Lípa
Děkujeme Elišce, Kateřině a Janě (!) za prima zážitek z nové hry Žárlivost. Krásně jsme si poplakaly, zasmály se, pobavily a ve hře se mnohé poznaly. Parádní tečka na konec divadelní sezóny. Už se těšíme na další.

Krásné léto přejí Vaše divačky - Ála, Simona, Hanka, Lenka, Jarka a Martina

PS

Opět jsem si užila úžasnou Janu Kabešovou-Vojtkovou (mám ráda její projev, mírně chraplavý hlas, jejímu hraní věřím). Ať se daří!
Milé Divadlo F. X. Šaldy, úžasní herci,

chci vám moc poděkovat za dechberoucí představení Zkrocení zlé ženy Open Air v jabloneckém Eurocentru! Vaše výkony byly perfektní a především atmosféra, kterou jste vytvořili byla opravdu jedinečná, což jste mohli poznat z hojné účasti, která se i přes vytrvalý déšť nesnížila! Toto představení byl nádherný zážitek a já už se nemůžu dočkat, až uvidím vaše další kusy! :)

S pozdravy z Jablonce Káťa M.

22. června 2012
Krásnou a slunečnou neděli,

stále ve mně rezonuje páteční La traviata....a účinkování Aleše Brisceina v úloze Alfreda, pro mě byla pověstná třešnička na dortu. Ale i ostatní byli naprosto skvělí, nevím, zda bezchybní, nejsem hudební kritik, ale mně se zdáli všichni dokonalí. Je to krásné vidět a slyšet tolik talentu a umu !!!!!!!!! A všem doporučuji návštěvu Vašeho divadla a La traviaty obzvlášť. Klobouk nenosím, ale i tak ho před Vámi smekám. Vydržte a pokračujtte!

Jiří Vokoun
Vážení,

musím vám po naprosto úžasném pátečním zážitku poděkovat!!! 20. 4. 2012 jsem byla na baletním představení "Harald-hvězda se vrací" a mám toho plnou hlavu ještě dnes. Na balet a operu chodím pravidelně, třeba Posedlost baletem byla skvělá a měla by se dávat i pro školy, aby si divadlo zajímavou a humornou formou vychovávalo svého budoucího dospělého diváka ,o kterého je v dnešní době nouze. Také Periférie mě nadchla, hudbou,

choreografií, příběhem i výkonem souboru. Proto mě potěšilo, že jste za "ni" dostali také ocenění. Ale "Harald" mě přímo uchvátil a zřejmě nejen mě, jak jste snad mohli poznat z reakce publika. Tak profesionální a strhující výkon "našeho" baletního souboru se doufám rozkřikne (já o tom rozhodně budu mluvit kam přijdu) a divadlo se na baletní představení zaplní. Moc bych to vám (i nám) přála.

Pan Záboj, je zřejmě skvělý choreograf, který dokáže namíchat ty správné ingredience ve vhodném poměru! Je vidět, že to tanečníky baví, má to vysokou úroveň, úžasnou vizuální stránku a ta krásná hudba! Ani vteřina navíc, načasováno dokonale! Divák ani nedutá, jeho pozornost neochabuje a chtěl by dál sedět a dívat se i když už je konec. Myslím, že by se měl taneční soubor s tímto velmi profesionálně provedeným představením pochlubit ve světě i v Praze a přeji mu další ocenění v oboru.

Ještě jednou děkuji za zážitek a těším se na další! Zlomte vaz!

Vaše věrná divačka Jana M.
Dobrý a krásný den,

jsem vedle jiných aktivit i příznivcem opery a baletu a loni jsem poprvé začal navštěvovat Vaše operní a baletní představení....bohužel až loni i když jsem se "naplavil" do této části Čech už v roce 1993.... Ale to nevadí, určitě to všechno doženu, ale k věci....velké poděkování za toto divadlo a všem, kteří v něm...trochu se mi příčí napsat pracují....ale práce to vlastně je....Je to trochu zázrak v této době, že je možné provozovat divadlo na takové úrovni. Držím moc palce a už teď se těším na další operní a baletní představení....zlomte vaz!

Jiří Vokoun
V sobotu (14. 4.) jsem shlédla novou hru Její pastorkyňa. Byla jsem nadšená a troufám si tvrdit, že za posledních pár let Šaldovo divadlo lepší činohru neudělalo. Líbily se mi velmi jak herecké výkony, tak scéna i kostýmy. Jen mě mrzelo poloprázdné hlediště. Proto chválím kudy chodím a věřím, že si diváci cestu do divadla za něčím kvalitnějším než jsou prázdné komedie typu Penzion pro svobodné pány najdou.

S přáním dalších mnoha úspěchů. M. Miklasová
Včera jsem zhlédla báječnou neurologickou komedii RODINA JE ZÁKLAD STÁTU. A dlouho jsem se tak nezasmála! BRAVO!

Všichni byli báječní, děkuji Vám! Avšak vyzdvihnout musím výkon Martinů Polácha a Stránského, vycházející ,,Hvězdičky“ výtečného Tomáše Váhalu a bravurní, zrající jako to ,,dobré víno", skvělou Janu Kabešovou-Vojtkovou. Janičko, byla jste báječná!

Děkuji za krásný zážitek a přeji hodně úspěchů ! A velké děkuji, že díky přijatelnému vstupnému, že myslíte na seniory, a zdravotně postižené, i my můžeme žít kulturně! Bohužel, není to dnes samozřejmost! Děkuji a krásný den! Eva - LBC
Vážení,

před hodinou jsme s manželem přijeli z divadla a nedá mi to, abych Vám nesdělila naše pocity. Něco tak vynikajícího se málokdy vidí. Scéna, herci, výkony, spojení shakespearovského představení s moderní mluvou, vynikající dvojsmyslné narážky - jazyk pro toto představení dělal skutečný machr, 1. dějství uteklo jako voda - nebyla v něm ani minuta nudy, spád, nápady, pohyblivost herců - to zaslouží obdiv. Takže ještě jednou moc děkujeme za nezapomenutelný zážitek. Jana Havlová

(týká se derniéry Romea a Julie - 9. 3. 2012)
Dobrý den,

jsem častý návštěvník Vašeho divadla. Obvykle chodím na činohry, ale v poslední době už jsem neměla na co jít - skoro vše jsem několikrát viděla, zvolila jsem tedy poprvé v životě balet - Nebezpečné známosti. Zjistila jsem, že jsem dosud dělala hroznou chybu, když jsem chodila jen na činohru.

Myslela jsem, že balet je jen pro "fajnšmekry" a tudíž pro běžného diváka k nepochopení. Vůbec to není pravda! Nejen, že z představení bylo vše zřejmé,ale byla jsem naprosto unesena. Bohužel jsem si všimla, že balet není v Libereckém divadle moc uznáváný,

hlediště bylo skoro poloprázdné a vůbec - diváci se zaměřují spíš na operu, která naše divadlo nejspíš "finančně táhne" (jezdí na zájzdy), nebo chodí na činohry. Je to ale strašná škoda. Chtěla bych tímto apelovat na všechny diváky - choďte na balet. Je to nenahraditelná a neoddělitelná součást našeho divadla, nesmíme na ni zapomínat.

S pozdravem věrný návštěvník Divadla F.X. Šaldy
Dobrý den,

v pátek 27. ledna jsem byla jedním z diváků hry Kokkola. Po přečtení tolika záporných kritik a vyslechnutí spousty negativních hodnocení od známých i neznámých jsem došla k názoru, že jsem téměř povinna vám napsat a podělit se s vámi o můj pohled na tuto hru. Podle mne byla hra úžasná! A to od první minuty. Bohužel jsem zřejmě jedním z mála diváků, kteří dokáží tuto hru ocenit, a tím spíš vám chci za tento projekt velice poděkovat. Ráda bych také vyjádřila nesmírný dík hercům za jejich nezapomenutelné výkony, mají můj neskonalý obdiv. (Tímto vás prosím, zda by jim můj dík mohl být tlumočen.) Proč právě mně přijde hra pochopitelná? Proto, že jsem zažila mluvu na výrobní lince v téměř kompletně mužském prostředí, že jsem se také ocitla v emočně vypjatých situacích mezilidských vztahů nebo prožila pár let v Irsku? Možná.

Pro mne se ve hře odehrávalo množství příběhů, ve kterých jsem se občas poznávala. Neměla jsem pocit, že by šlo o vykreslení života konkrétně ve Finsku. Ano, už jsem měla možnost poznat, jak extrémní klimatické podmínky ovlivňují chování, myšlení i pocity lidí. Možná právě vystavení se těmto krajním podmínkám vytváří krajní situace, ve kterých vystupuje na povrch určitá pravdivost a které odkrývají syrovou realitu lidského bytí a jejího smyslu. Ten ale přeci obecně řešíme my všichni. Za komickými prvky, tak jak to ve správné hře má být, a podnapilým řečněním se skrývají z& aacute; važná témata i myšlenky, kterými se snad zaobírá každý z nás. Témata, která jsme si třeba již pro sebe uzavřeli a jiná, které stále řešíme. Byl to pohled z venku na sebe sama, osvobozující, pravdivý, fascinující.

Přála bych si tuhle hru vidět ještě několikrát. Tisíceré díky autorce, hercům a všem, kteří se zasloužili o to, že tato hra byla v Liberci uvedena.

S pozdravem,

Tereza Kučerová
Dobrý den,

v neděli 6.3.2011 jsme s dcerou zhlédly muzikál DONAHA! Musím se přiznat, že já již podruhé, dcera ho viděla poprvé. Byly jsme nadšené, výborně jsme se bavily a odnášely jsme si nádherný zážitek. Dle reakcí publika soudím, že jsme nebyly samy, kdo byl nadšen. Krásné představení, výborní herci, nádherná atmosféra,prostě super! Děkujeme a těšíme se na další krásná představení a na další příjemné zážitky v našem krásném divadle.

Petra Sztraková
Vážení přátelé od divadla,

po včerejší besedě KPLO, kde se také probíralo používání mikroportů a celkové ozvučení operety Vám musím vyseknout poklonu. Včerejší představení Na tý louce zelený jsem si na všechny zvuky a hlasy dávala obzvlášť pozor a všecho bylo tak akorát. Z mého místa v první řadě na druhém balkóně, nic nebylo ani moc, ani málo.

Celé představení je veselé a udělané se vkusem a myslím, že i celý soubor si v něm rád zahraje a zazpívá. Chválím všechny sólisty, sbor i orchestr v trochu jiné sestavě, než jsme zvyklí, pana dirigenta Babického, kterého byla radost sledovat. A velké potěšení jsem měla z pana Josefa Zímy, který svou roli hajného Štětivce vystřihl opravdu parádně. Věděla jsem, že v soukromí váží každý krok, zřejmě ze zdravotních důvodů, ale na jevišti to nikdo nepoznal. Vy umělci jste z nějakýho jinýho těsta.

Takže děkuji ještě jednou na radost, kterou jste mi včera udělali. A i celému hledišti diváků převážně v seniorském věku.

Přeji hodně úspěchů v roce 2011.

Nina Vaňková KPLO Liberec
Dobrý den vážení diváci, paní Kousalová, pane Roubale...

děkujeme všem za krásné reakce na Periferii, je to pro nás hnací motor. Zároveň si dovolujeme oznámit, že jsme k tomuto představení založili facebook. Takže pokud budete mít jakékoliv dotazy, nebo připomínky.., rádi dle možností zodpovíme.

Prozatím Vám celý liberecký balet přeje "Šťastný nový rok!", a těší se v tomto roce na Vás - můžeme se vidět již 3.2. na další repríze Periferie, kde opět vystoupí v roli Anny- jako host z Národního divadla- Adéla Pollertová po boku "našeho" Alexeye Yurakova. A samozřejmě Dáša Součková jako "zpívající komentátor"...

Vše dobré, s úctou Alena Pešková
Vážená paní Pešková,

 

chtěl bych Vám vřele poděkovat za zážitek, který mi poskytla návštěva druhé premiéry Vaší inscenace Periferie. Je nesmírně záslužné, že jste se rozhodla ctít elementární ambici divadelníka - vyprávět příběhy vrstvením dramatických situací. Je třeba to ocenit v době, kdy se rozmanité divadelní tvary utápí v kostýmových expresích a barevných světelných show. Díky ještě jednou za to, že jsem mohl v sobotu vidět příběh. Mé velké uznání patří i tanečníkům, kteří předvedli obrovský kus práce taneční i herecké. Těším se na Vaši práci i práci celého baletního souboru. Nastavili jste dobrý kurz.

S pozdravem Jaromír Roubal
Vážený pane řediteli Otavo a paní Pešková,

ráda bych Vám touto cestou moc pogratulovala k páteční premiéře baletního představení Periferie. Na tuto nádhernou podívanou jsem vyrazila s manželem a byli jsme doslova nadšeni. Hudba, zpěv a především výkony všech účinkujících byly po dlouhé době, co baletní představení v Šaldově divadle navštěvujeme, plné energie a života. Na toto představení určitě zajdeme v budoucnu ještě jednou. Přeji Vám mnoho spokojených diváků a zároveň si přeji, abyste tímto báječným titulem oslovili hlavně dnešní mladší diváky, kteří by do divadla jinak cestu nenašli, protože jistě by byli příjemně překvapeni, stejně jako jsme byli my.

Ještě jednou gratuluji a děkuji za krásný zážitek,

s pozdravem Ing. Petra Kousalová, Liberec
Vážená paní Kousalová,

děkuji za Vaše uznání, velice si toho vážím. Paní Peškovou jsem postavil do čela baletu, protože jsem pocitoval potřebu změny. Změny k lepšímu. Jsem rád, že představení má úspěch. Je to její debut na naší scéně, nyní se svým souborem, který vede železnou rukou. Věřím, že všechny další inscenace se jí povedou stejně. Balet bude veden v širokém stylovém rozkročení. Takže nehrozí, že by vše bylo jako "Periferie". Na jaře myslíme na rodiny s dětmi - "Nikdy nekončící příběh" a na podzim budem uvádět opět její autorský projekt "Nebezpečné známosti", balet, který bude spíše neklasicistní. Mohu-li Vás poprosit, říkejte o Periferii známým, všude kde můžete. Příští rok bude vyžadovat úspory a nerad bych, aby se v divadle musel rušit jakýkoliv soubor. Je jisté, že balet by byl první. A to nechci. Máme s paní Peškovou velké ambice pro tento soubor a tak nejlepší argument pro nás je: nárůst návštěvnosti na baletních představeních. Jak víte, balet má dlouhodobě návštěvnost i reprízovost nízkou. Chceme to změnit a proto jsme začali jinak - s novou šéfovou. Současně bych Vás rád upozornil na další představení, které rozhodně stojí za shlédnutí než se ztáhnou: balet - "Charlota, císařovna mexická" (už jen 2 představení skvělého baletu!!!), opera - Puccini "Edgar", Bellini "Náměsíčná" (obě v mojí režii), "Sugar" - Někdo to rád horké, činohra - "Rodina je základ státu", "Dámský krejčí" (obě skvělé komedie) a "Lakomec". Chcete-li divadlu pomoci, doporučujte známým tituly, které se Vám líbily. Nechcete se stát naším abonentem?????? Je těžká doba. Zvýšila se letot snad i díky zvyšování kvality představení návštěvnost o neuvěřitelných 9.000 diváků za posledních 10 měsíců, ale to nestačí. Bojujeme o každého diváka jako já nyní o Vás. Budoucnost divadla mi leží na srdci, žijeme všichni v divadle jen pro ně, ale doba je těžká a dávají nám stále méně peněz. Už není kde šetřit, navyšovat vstupné nechci kvůli divákům - mozí by si je nomohli dovolit a na investicích do kvality představení rovněž nechci. Tak musíme získat co nejvíce diváků, kteří díky tomu, že k nám budou stále víc a víc chodit, pomohou zachovat "NAŠE" divadlo .

Srdečně Vás zdravím a omlouvám se, že využívám i této možnosti k prosperitě divadla.

V úctě Martin Otava.
Dobrý den,

moc bych Vám chtěl poděkovat za středeční uvedení Prodané nevěsty. Přál bych si, aby se toto představení podařilo v této sezóně nejméně ještě jednou zopakovat. Jsem častým návštevníkem vašeho divadla a uvítal bych více děl od našich skladatelů. Soudě podle atmosféry, která v divadle ve středu panovala, si myslím, že to možná není jen mé přání.

Přeji Vám hodně úspěchů. Vojtěch Mečíř, Liberec
Vážení herečtí přátelé a kolegové, dovolte mi abych vám touto cestou co nejsrdečněji poděkoval za vaši aktivní spolupráci a podporu během právě končící divadelní sezony 2009/2010. Mnozí z vás jste mne potěšili a obohatili skutečně špičkovými divadelními zážitky a já vám za to jsem moc vděčný. přeji vám všem pěkné divadelní prázdniny a s těmi z vás, kterým začíná letní sezóna, se těším brzy na viděnou. Užijte si léta a načerpejte nové síly do další práce. Se srdečným pozdravem Pavel Klejna
Dobrý den,

nejprve bych chtěla poděkovata za překrásné představení Donaha! Byla jsem na něm dvakrát a po druhé to byl o mnoho lepší zážitek - mohla jsem se víc soustředit na věci, které mi třeba při prvním představení utekly....

No a jinak bych se chtěla zeptat, jestli někdy v budoucu bude nastudována hra Brouk v hlavě a zda bude nastudován ještě nějaký další muzikál?

Děkuji za odpověď.

Přeji všem v divadle mnoho úspěchů a vyprodané každé představení :-)

S pozdravem Ivana Rambousková
Dobrý den,

pokud jde o Váš dotaz k muzikálu, ano, plánujeme další muzikál na rok 2011. O konkrétním titulu jsme se zatím ještě definitivně nedohodli. Brouka v hlavě jsme uváděli před několika lety, takže jeho brzké uvedení je spíše nepravděpodobné. Ale 18. června bude mít premiéru jiná hra od G. Feydeaua, Dámský krejčí. Řadou divadelníků i diváků je považována za jeho nejlepší, tak si ji určitě nenechte ujít;-)

S pozdravem

Jan Tošovský, dramaturg
Dobrý den

 

V HN jsem si přečetl článek o představení Googling and Fucking. Článek mě velice zaujal a myslím si že je to přesně ten divadelní žánr, jenž velice chybí a to nejen na liberecké scéně ale všude. Chtěl jsem se zeptat jestli je v plánech divadelního souboru hostování právě s představením Googling and Fucking na Pražské divadelní scéně. Jsem student a pro spoustu mých vrstevníku je nesmírně komplikované se za divadlem dopravovat do Liberce nehledě na to že noční spojení Liberce s Prahou prakticky neexistuje.

Děkuji a s přáním hezkého dne

Jan Lhoták
Dobrý den,

 

máte pravdu, z Liberce se v noci těžko dostává, snažíme se to změnit;-) Ale jinak je třeba říct, že Liberec je od Prahy opravdu kousek a cesta netrvá dlouho. Nicméně s Googlingem budeme v Praze v rámci festivalu Zlomvaz 20. 5. ve 14 hodin ve Fabrice v

Holešovicích... budeme se těšit.

Jan Tošovský, dramaturg
Vážení,

jsme častými návštěvníky Vašeho divadla a to zejména operních představení. V sobotu 17. 4. 2010 jsme shlédli operu G. Verdiho ,, Rigoletto ,,. Musíme Vám poděkovat, byl to krásný zážitek , zejména výkony hlavních představitelů ale i sboru.

Především musíme však vyzdvihnout výkon představitele Rigoletta p. Anatolije Orla. Jeho výkon byl vskutku nádherný a nelze na tento zážitek jen tak zapomenout. Byli jsme moc spokojeni a musíme udělit pochvalu i divadlu , že i v menších městech než je Praha lze vytvořit mimořádné představení. Panu Orlovi vřelé díky.

Moc děkujeme a těšíme se na další nová představení .

 

Zdravíme Burešovi z Mimoně.
Moc Vás zdravim a chtěla bych Vám popravdě říci, že do Šaldova divadla i malého divadla chodim tak 5 x v měsíci...někdy i častěji a musim smeknout klobouk před našimi herci, kteří jsou naprosto vyjímeční a úžasní. Naše muzikály, činohry, dramata, komedie nemají absolutně konkurenci a naši herci taktéž...na některých hrách i muzikálech jsem byla víckrát (na "Malováno na skle" třeba 6x,"Brouk v hlavě" 5x, "Pokrevní bratři" 5x a "Do naha" též 5x) né že bych byla blázen =) ale některé muzikály a hry se dají vidět opravdu vícekrát.Přeji Vám Všem plno úspěchů, štěstí, zdraví a s pozdravem se loučí

Jaroslava Hrubá
Vážené dámy, vážení pánové,

pod dojmem z nádherného operního představení, které jsme navštívili tuto neděli ve vašem divadle (Sedlák kavalír, Komedianti), bych chtěl poděkovat opernímu souboru, zpěvákům, sboru a orchestru za vynikající výkon. Zcela jistě k vám příští rok opět přijedeme a Liberecké divadlo budeme dále doporučovat.

S přátelským pozdravem

Christian Fraustadt
Vážení, jsem dlouholetou příznivkyní a návštěvnicí Šaldova divadla. Včera odpoledne jsem se ale opravdu rozlobila. Již po třetí jsme měli vstupenky na PYGMALION a opět se nehrál! Samozřejmě chápu, že může kdokoli z účinkujících onemocnět. V této hře je to snad už ale pravidlem. A tak se Vás ptám? Proč není alternace? Vždyť dobrých činoher zase tolik v repertoáru nemáte a podle počtu včerejších návštěvníků je o hru velký zájem. A také je velmi málo do reperotáru zařazována (další má být až 11.12.). Nebo proč nebyla zařazena jiná činohra? Na plakátech v budově divadla bylo uvedeno bez vysvětlení ZRUŠENO. Proč to nebylo návštěvníkům zdůvodněno s omluvou?

Nový pan ředitel v mediích uvádí svoji starost o ekonomickou situaci divadla, ale tímto Vaším nepopulárním činem jste si jen uškodili a určitě jste tratili.

Zdraví Vás Helena Boháčková
Vážená paní Boháčková,

 

za včerejší zrušené představení se opravdu velice omlouváme, jeho důvodem bylo zcela nenadálé onemocnění, o kterém jsme dostali informaci až kolem 15.00 hodin odpoledne, takže, přestože alternace existuje, už nebylo možné ji zajistit, stejně jako nebylo možné nasadit alternativní titul.

Pokud jde o celkovou situaci Pygmalionu, máte úplnou pravdu, je to podle všeho prokletá inscenace - nejdřív byla o měsíc posunuta premiéra pro onemocnění paní režisérky, pak se dlouho nehrálo z důvodu těhotenství a raného mateřství Veroniky Korytářové (paní režisérka začala pracovat na alternaci, ale ta byla znemožněna onemocněním alternující herečky)" a nyní, když to konečně vypadalo, že by se mohlo začít normálně reprízovat, stalo se toto.

Ještě jednou se Vám tedy omlouváme a doufáme, že našemu divadlu i přesto zachováte přízeň.

S pozdravem

Jan Tošovský

dramaturg činohry

DFXŠ 

Vážení, nerad se opakuji, ale po včerejší návštěvě koncertu OPERA GALA musíme všem interpretům vyslovit nemalé poděkování. Mimo častých návštěv oper. představení v LBC máme právě rádi i podobné koncerty. Jenže tahle hudba nemá - bohužel - u televizních bossů ČT ( o NOVĚ ani nemluvě!) na růžích ustláno, proto sledujeme většinu podobných přenosů na ZDF či Sat. 3. O to více nás tentokrát potěšilo zařazení podobného koncertu do repertoáru Šaldova divadla. S podobným koncertem operních árií, který byl před nějakým rokem také na programu Šaldova divadla, se ten včerejší nedá z pohledu kvality srovnat. Moc pěkné!!! Dokonce nás překvapilo, že se tentokrát - po dlouhotrvajícím zaslouženém potlesku - dal i jeden přídavek. Záležitost u zahraničních koncertů naprosto běžná. Takže i za tohle panu dirigentovi děkujeme a těšíme se už na druhé provedení, kdy opět rádi do Šadova divadla přijedeme, pokud nebude sněhová kalamita. Třeba se podaří někdy zařadit i nějakou árii z oper Dvořáka či Smetany. Jako stálé návštěvníky opery v LBC nás tentokrát potěšila i přítomnost nového pana ředitele v ředitelské lóži, byť až po přestávce. Přejeme vám vše dobré a hodně spokojených návštěvníků.

 

Karel Nádeník s chotí, Nové Město pod Smrkem.
Vážení,

chtěla bych Vám poděkovat za skvělé provedení hry Cyrano z Bergeracu, která měla derniéru 11.6.2009. Patří k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední roky na půdě činohry DFXŠ shlédla. Výkon Martina Polácha v roli Cyrana a jeho práce s hlasem byly strhující. Mnohaminutové závěrečné standing ovation jsou jasným signálem pro dramaturgii a vedení divadla, jaký druh umění a v jaké kvalitě chce liberecké publikum v oblasti činohry vidět.

 

Díky za tak krásné představení, škoda že bylo poslední. Věra Urbanová
Dovoluji si Vám neskutečně poděkovat za nastudování opery A. Dvořáka Čert a Káča, byl jsem naprosto nadšen a neskutečně mě blažilo u srdíčka když jsem shlédl operu oper (pro mne) v obsazení "Marbuela "Jiřím Přibylem, neskutečný talent tak mladého člověka a jeho výkon se spojením jeho jevištního charisma- mi mrazilo při jeho zpěvu. Gratuluji pane Přibyle a přeji Vám mnoho takových výkonů do budoucna. A nemohu opomenout ani výkon "Káči" Kateřiny Jalovcové, která má také v hlase nepopsatelnou sílu jež obohacuje snad každého diváka. Taktéž Kateřino i Vám gratuluji k výkonu a přeji do budoucna mnoho úspěchů.

S pozdavem divadlu F.X.Šaldy a všem členům Josef Bláha
Vážení a milí,

chtěl bych Vám touto cestou dodatečně velmi poděkovat za uvedení opery Julius Caesar, která měla premiéru letos v únoru u příležitosti výročí úmrtí G. F. Händela. Vzhledem k tomu, že Händel je mým nejoblíbenějším skladatelem, udělali jste mi tím opravdu neskutečně velkou radost!!

Operu jsem viděl již třikrát a musím říci, že to byl pro mě pokaždé nezapomenutelný zážitek. Samozřejmě se přijdu podívat i na podzim. Je mi moc líto, že takové barokní skvosty lze na našich jevištích vidět jen velmi zřídka. V této souvislosti jsem poslal začátkem roku i dotaz do České televize, zda by v rámci Händelovského roku nebylo možné operu přijet někdy natočit. Nejen, že na významné Händelovo výročí v televizi nezareagovali žádným pořadem (pokud tedy nepočítám 2 minuty v Kalendáriu), ale bohužel mi dodnes nepřišla ani žádná odpověď…

Chtěl jsem se proto zeptat Vás, jestli nemáte v divadle náhodou k dispozici nějaký (třeba i kratší) záznam této opery. Jak jsem zjistil, má být uvedena jen v omezeném počtu repríz, takže po prázdninách to bude zřejmě naposledy. Velmi rád bych si proto tuto pro mě opravdu obrovskou událost, která se jistě jen tak nebude opakovat, uchoval díky nějakému záznamu na památku.

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena
Cookies
Webové stránky používají cookies, díky kterým je prohlížení stránek příjemnější a snazší. Ke zpracování některých cookies potřebujeme od vás souhlas, který dáte kliknutím na "Přijmout vše", nebo nastavte jednotlivě v "Nastavení souborů cookie“. Více informací najdete zde.

Nastavení souborů cookie     Přijmout vše