HOME
odkaz
J-O-Ś
odkaz

Aktuality

J-O-Ś ABO

Abonentka TrojzemíPrvní přeshraniční abonentka je na světě a je tu pro vás!


Spolupráce divadel J-O-Ś přináší návštěvníkům cesty k novým zážitkům: Nejnovější výzvou je pro diváky J-O-Ś ABO.


Kolik z nás láká, zajet si do sousedních států jen tak na výlet, ale odkládáme to? Kolik z nás chodí do divadla a máme zájem zjistit, jaké jsou divadelní scény jen pár kilometrů od nás, v Německu nebo Polsku, ale bojíme se jazykových bariér už při nákupu vstupenky? Liberecký kraj leží na výjimečném místě, které přímo vybízí užívání výhod blízkosti sousedů.

Jak už název napovídá, půjde o abonmá, tedy předplatné a ti, kteří znají další aktivity projektu Spolupráce, už tuší, že se novinka dotkne hned tří států: Německa, Polska a České republiky.

 

Příhraniční partnerská divadla zmíněných států vybrala vždy jedno představení ze svého repertoáru a zahrnula ho do první Abonentky Trojzemí, zkráceně J-O-Ś ABO. V průběhu listopadu a prosince budou mít diváci možnost podívat se do Polska, Německa a České republiky. Inscenace budou vždy opatřeny titulky v rodném jazyce zahraničních diváků. Kromě samotného představení zahrnuje předplatné rovněž dopravu autobusem z Liberce, Žitavy i Jelení Hory a zpět, občerstvení v některém z místních podniků, tlumočenou prohlídku každého města a dramaturgický úvod k inscenaci.

 

Využijte této výhodné nabídky! Kapacita je omezena.

První Abonmá obsahuje vstupenku na tato tři představení: 11. 11. 2017 na současnou hru „Spot“, přeložme jako Skvrna v německém divadle Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau v Žitavě; 18. 11. 2017 půjde o druhou premiéru našeho baletu „Petrolejové lampy“ v libereckém Divadle F. X. Šaldy a 2. 12. 2017 se těšme na komedii Muž a žena tedy „Mąż i żona” v polském divadle Teatr im. Cypriana Kamila Norwida v Jelení hoře.

Přeshraniční výlety za divadlem jsou jedinečným způsobem, jak prolomit jazykové a společenské bariéry a zároveň obohatit kulturně-turistickou nabídku. Proto tato abonentka rozhodně není v projektu naposledy. Na další z řady J-O-Ś ABO se můžete těšit hned

na jaře příštího roku.

 

První přeshraniční abonentku si můžete zakoupit na pokladně Šaldova divadla od ÚTERÝ 17. 10. 2017.

 

První Abonentka Trojzemí bude obsahovat tyto tituly:


SKVRNA

(Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau GmbH)


Představte si následující situaci: V hotelu na ostrově pracují lidé různých národností, je to starý kuchař, mladý zaměstnanec a cizinec, jehož jazyku nikdo nerozumí. Při podpisu smlouvy měli všichni velký sen, pro manažery jsou však jen čísla, jen pracovní otroci, kteří za mzdu dělají v kuchyni. S příchodem nového spolupracovníka vychází reálná skutečnost na světlo. Z hotelu nemůže nikdo uniknout…

 

Odkaz na webovou prezentaci inscenace

na stránkách německého divadla zde.

PETROLEJOVÉ LAMPY (Divadlo F. X. Šaldy Liberec)


V Liberci se pro první Abonentku Trojzemí představí baletní soubor tanečním dramatem. Český choreograf a režisér Libor Vaculík přijal naše pozvání, a pro liberecký soubor adaptuje slavný český román Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy. Sugestivní drama pojednává o nepříliš pohledné Štěpce, která žije v dusném prostředí českého maloměsta.

V den svatby ještě netuší, jaká nemoc pronásleduje jejího vysněného ženicha... (Vhodné od 15 let).

 

Více informací na odkazu zde.

MUŽ A ŽENA

(Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze)


Frivolní komedie od nejlepšího autora polských komedií, která uvedla do rozpaků nejen konservativního kritika. Milostný čtyřúhelník mezi hrabětem Wacławem, jeho ženou Elwirou, rodinným přítelem Alfredem a Justysiou, je skutečným dramatickým mistrovským dílem plným milostných intrik, klamání a her. Vzhledem k ostré satiře pokrytectví buržoazního stavu nedojde k morálnímu zúčtování herců, ale k příjemnému pokračování této hry klamu.

 

Odkaz na webovou prezentaci představení

na stránkách divadla v Jelení hoře.

 

 

A na kolik to všechno přijde?

 

První abonentka Trojzemí je velmi výhodná, stojí pro jednoho 800 Kč v souhrnu za všechny tři představení, dopravu a v souhrnu

za celý program. Zvýhodněné vstupné pro páry je 1400 Kč, vezměte tedy partnery nebo přátele a za dva dospělé lístky zaplatíte méně. Abonentka Trojzemí myslí i na rodiny: Zvýhodněné rodinné vstupné čítající dva dospělé a dítě do 16 let - cena 1950 Kč; rodina, kde jsou dva dospělí a dvě děti do 16 let zaplatí 2400 Kč.

 

Abonentka je nepřenosná.

 

Více informací získáte na pokladně Šaldova divadla.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena