HOME
odkaz
J-O-Ś
odkaz

Aktuality

J-O-Ś ABO

J-O-Ś ABO: Abonentka TrojzemíPrvní přeshraniční abonentka je na světě a je tu pro vás!


Spolupráce divadel J-O-Ś přináší návštěvníkům cesty k novým zážitkům: Nejnovější výzvou je pro diváky J-O-Ś ABO.


Kolik z nás láká, zajet si do sousedních států jen tak na výlet, ale odkládáme to? Kolik z nás chodí do divadla a máme zájem zjistit, jaké jsou divadelní scény jen pár kilometrů od nás, v Německu nebo Polsku, ale bojíme se jazykových bariér už při nákupu vstupenky? Liberecký kraj leží na výjimečném místě, které přímo vybízí užívání výhod blízkosti sousedů.

Jak už název napovídá, půjde o abonmá, tedy předplatné a ti, kteří znají další aktivity projektu Spolupráce, už tuší, že se novinka dotkne hned tří států: Německa, Polska a České republiky.

 

Příhraniční partnerská divadla zmíněných států vybrala vždy jedno představení ze svého repertoáru a zahrnula ho do první Abonentky Trojzemí, zkráceně J-O-Ś ABO. V průběhu listopadu a prosince budou mít diváci možnost podívat se do Polska, Německa a České republiky. Inscenace budou vždy opatřeny titulky v rodném jazyce zahraničních diváků. Kromě samotného představení zahrnuje předplatné rovněž dopravu autobusem z Liberce, Žitavy i Jelení Hory a zpět, občerstvení v některém z místních podniků, tlumočenou prohlídku každého města a dramaturgický úvod k inscenaci.

 

Využijte této výhodné nabídky!

ABONENTKU LZE NYNÍ POUŽÍT I JAKO PŘENOSNOU.


První Abonmá obsahuje vstupenku na tato tři představení: 11. 11. 2017 na současnou hru „Der Fleck“, přeložme jako Skvrna v německém divadle Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau v Žitavě; 18. 11. 2017 půjde o druhou premiéru našeho baletu „Petrolejové lampy“ v libereckém Divadle F. X. Šaldy a 2. 12. 2017 se těšme na komedii Muž a žena tedy „Mąż i żona” v polském divadle Teatr im. Cypriana Kamila Norwida v Jelení hoře.

Přeshraniční výlety za divadlem jsou jedinečným způsobem, jak prolomit jazykové a společenské bariéry a zároveň obohatit kulturně-turistickou nabídku. Proto tato abonentka rozhodně není v projektu naposledy. Na další z řady J-O-Ś ABO se můžete těšit hned

na jaře příštího roku.

 

První přeshraniční abonentku si můžete zakoupit na pokladně Šaldova divadla,

rychlé rezervace můžete využít na tel.: 737 454 266.

 

 

První Abonentka Trojzemí bude obsahovat tyto tituly:


SKVRNA

(Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau GmbH)

 


Představte si následující situaci: V hotelu na ostrově pracují lidé různých národností, je to starý kuchař, mladý zaměstnanec a cizinec, jehož jazyku nikdo nerozumí. Při podpisu smlouvy měli všichni velký sen, pro manažery jsou však jen čísla, jen pracovní otroci, kteří za mzdu dělají v kuchyni. S příchodem nového spolupracovníka vychází reálná skutečnost na světlo. Z hotelu nemůže nikdo uniknout…

 

 

Program prvního výletu – 11. 11. 2017 ŽITAVA

 

15.30 Odjezd od Divadla F. X. Šaldy (Nám. Dr. Edvarda Beneše)
16.00 Příjezd do Žitavy, tlumočená prohlídka města
17.30 Občerstvení účastníku v Divadle formou švédských stolů
19.00 Dramaturgický úvod s překladem do češtiny
19.30 „Der Fleck“ – „Skvrna“, opatřeno českými titulky
22.00 Odjezd z Žitavy
22.30 Návrat k Divadlu F. X. Šaldy

 

 

Odkaz na web německého divadla zde.

 

 

PETROLEJOVÉ LAMPY (Divadlo F. X. Šaldy Liberec)


V Liberci se pro první Abonentku Trojzemí představí baletní soubor tanečním dramatem. Český choreograf a režisér Libor Vaculík přijal naše pozvání, a pro liberecký soubor adaptuje slavný český román Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy. Sugestivní drama pojednává o nepříliš pohledné Štěpce, která žije v dusném prostředí českého maloměsta.

V den svatby ještě netuší, jaká nemoc pronásleduje jejího vysněného ženicha...

 

Druhý termín JOS ABO je také za chvíli. Na co se můžete těšit?
Tentokrát nás nečeká žádné cestování. Výborné občerstvení v příjemné restauraci Šnyt a 2. premiéra baletu Petrolejové lampy

s dramaturgickým úvodem, to jde, že?

 

Program druhého setkání – 18. 11. 2017 LIBEREC


17.00 Rautové menu a příjemné posezení v restauraci Šnyt
18.30 Dramaturgický úvod k následující inscenaci Petrolejové lampy
19.00 2. premiéra PETROLEJOVÉ LAMPY
21.30 Konec představení


Více informací na odkazu zde.

MUŽ A ŽENA

(Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze)

 

 

Frivolní komedie od nejlepšího autora polských komedií, která uvedla do rozpaků nejen konservativního kritika. Milostný čtyřúhelník mezi hrabětem Wacławem, jeho ženou Elwirou, rodinným přítelem Alfredem a Justysiou, je skutečným dramatickým mistrovským dílem plným milostných intrik, klamání a her. Vzhledem k ostré satiře pokrytectví buržoazního stavu nedojde k morálnímu zúčtování herců, ale k příjemnému pokračování této hry klamu.

 

 

Program výletu číslo tři – 2. 12. 2017 JELENÍ HORA

 

14.00 Odjezd od Divadla F. X. Šaldy (Nám. Dr. Edvarda Beneše)
16.00 Příjezd do Jelení Hory, tlumočená prohlídka města
17.30 Občerstvení účastníku formou švédských stolů
18.30 Dramaturgický úvod s překladem do češtiny - představení se koná v prostoru Kina Grand
19.00 „Mąż i żona“ – „Muž a žena“, opatřeno českými titulky
21.00 Odjezd z Jelení hory
23.00 Návrat k Divadlu F. X. Šaldy

 

 

Odkaz na web divadla v Jelení hoře

 

 

 

A na kolik to všechno přijde?

 

Cena první abonentky je další velkou výhodou - zahrnuje veškeré výdaje za všechny tři výlety (dopravu tam i zpět, vstupenky, občerstvení, prohlídku měst). Poukaz pro jednoho vyjde na 800 Kč, zvýhodněné vstupné pro dva je 1400 Kč. Nekupujete zajíce v pytli - program je jasný, oblíbené divadlo skvělou zárukou, kapacita je maličká - česká skupina bude mít pouze deset lidí, celkem nás bude třicet, vše se bude odehrávat v příjemné komorní atmosféře. A jazykových bariér? Těch se opravdu nemusíte bát, tlumočníci budou

k ruce, představení titulkovaná. Pojďte s námi do toho! Abonentka Trojzemí myslí i na rodiny: Zvýhodněné rodinné vstupné čítající dva dospělé a dítě do 16 let – cena 1950 Kč; rodina, kde jsou dva dospělí a dvě děti do 16 let zaplatí 2400 Kč.

 

Více informací získáte na pokladně Šaldova divadla nebo na tel.: 737 454 266.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena