HOME
odkaz
Program
odkaz

SEDMERO KRKAVCŮ

SEDMERO KRKAVCŮ
[Richard Ševčík, Jan Matásek]
03.9
REZ
04.9
REZ
06.9
REZ
17.9
REZ

Taneční psychologické drama na motivy pohádky Boženy Němcové a bratří Grimmů.

Matka pekla chléb a přislíbila svým sedmi synům,
že udělá každému po bochníčku, budou-li tiší. Chlapci umlkli
na chvíli jako pěny, ale bochníčky za tu chvíli upečeny býti nemohly,
a chlapcům trpělivost brzy přešla. Začali matku zase hněvat, neustále za sukně ji tahat a křičet, kdy budou bochníčky hotovy.

 

Dlouho to matka snášela, ale konečně ji trpělivost přešla, hněvivě na ně vzkřikla: ,,I bodejž jste se všickni zkrkavčili!“


Slavný pohádkový příběh Boženy Němcové i bratří Grimmů zpracovaný jako psychologické drama v „burtonovském stylu“. Temné prostředí a surrealistické výjevy s dramaticky syrovější a tónovější hudbou nadchnou díky svému modernímu pojetí především mladšího diváka. Náš příběh začíná snem matky, že proklela své děti. Vzpomíná na syny a nejsmutnější okamžik ve svém životě.

Taneční drama dle předlohy stejnojmenného filmu režiséra Miloše Formana natočeného podle scénáře Petera Shaffera
Autor režie a choreografie: jeden z nejvýznamnějších slovenských choreografů, režisérů, tanečník Ján Ďurovčík, který se do Divadla F. X. Šaldy vrací po několika letech a spolupráce s ním je pro liberecký balet velkou výzvou
Autor hudby: Wolfgang Amadeus Mozart
Amadeus nás přenese do roku 1781 na císařský dvůr Josefa II, kde je dvorním a velmi oblíbeným císařským skladatelem Antonio Salieri. V téže dobu přichází ke dvoru nesmírně hudebně talentovaný, avšak rozpustilý floutek Mozart a Salieri si s velkou bolestí uvědomuje, že jeho um se tomu Mozartovu ani z daleka nepřibližuje. Dohnán žárlivostí spřádá intriky a snaží se Mozarta na vídeňském dvoře zničit. Umlčí Salieri největšího klasicistního skladatele jednou pro vždy?
Inscenační tým

Režie, choreografie: Richard Ševčík

Libreto: Kateřina Ševčíková
Hudba a text: Jan Matásek
Scéna: Luděk Hora

Další informace

Délka představení: 01:35:00

Premiéra: 04.09.2020

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena