HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

NEVÍTE, KTERÉ ČINOHERNÍ PŘEDSTAVENÍ SI VYBRAT? MÁME PRO VÁS MANUÁL!

NEVÍTE, KTERÉ ČINOHERNÍ PŘEDSTAVENÍ SI VYBRAT? MÁME PRO VÁS MANUÁL!
22.02.2018

Chcete navštívit naši činohru? Nevíte, na které představení si máte koupit lístky? Nyní máte možnost vybrat si, které Vám nejlépe sedne. Stačí kliknout na název představení v textu!

Kapesní průvodce činoherním repertoárem


Tipy pro naše diváky:

Pokud váháte při výběru činoherních představení, máme pro vás pár rad. Vybírejte a bavte se s námi!

 

Hledáte představení pro celou rodinu?

Pokud chcete vyrazit do divadla s dětmi, v historické budově Šaldova divadla na vás čeká dobrodružná výprava na Vernův Tajuplný ostrov. Inscenace baví i děti na prvním stupni základních škol. Pokud hledáte titul i pro náctileté, v Malém divadle vás rozesměje Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách nebo vás strhne Podivný případ se psem v hlavní roli s Tomášem Váhalou.


Klasika, ale ne pro „konzervy“!

Na našem repertoáru samozřejmě nikdy nechybí klasika. Režisér Ivan Rajmont, někdejší umělecký šéf činohry Národního divadla, prožil svá poslední divadelní léta v Liberci, kde vyrůstal. Jeho komedie Škola žen a Poprask na laguně se pyšní dokonce titulem Komedie roku, který získaly na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Shakespearův vtip a jazyk můžete obdivovat v komedii Mnoho povyku pro nic režisérky Kateřiny Duškové.


Co jen tak někde neuvidíte…

V Malém divadle dáváme pravidelně prostor českým, evropským a někdy i světovým premiérám. Umělecký šéf činohry Šimon Dominik nazkoušel v poslední době dvě pozoruhodné inscenace současných textů Válka a Leninovi balzamovači. Od dubna 2018 uvádíme původní dramatizaci humoristického románu Jaroslava Žáka Konec starých časů rovněž v Dominikově režii. Všechny tři jmenované inscenace reflektují moderní dějiny, ať už světové či české, a jsou naším tipem pro všechny náročné diváky.


A tohle bude cool!

Mladému (nejen věkem, ale duchem) libereckému publiku nemusíme Tomáše Dianišku představovat. Ani po svém odchodu z Liberce do Prahy nezanevřel na DFXŠ a v Malém divadle zrežíroval svůj vlastní text Atomová kočička. Nějaký scifi film jste už jistě viděli. Ale sotva se odehrával na harcovských kolejích…

Rovněž v Malém divadle uvádíme už několik sezón neobyčejné příběhy z Liberce pod názvem Srnky autora a filmového režiséra Tomáše Svobody. Stejný režisér nazkoušel v budově Šaldova divadla vlastní adaptaci Dona Juana v hlavních rolích s Tomášem Impseilem a Tomášem Váhalou. I divadlo může být cool!

Nevybrali jste si?

Zmíněnými tipy naše nabídka zdaleka nekončí. Takže pokud jste si nevybrali, pátrejte v našem repertoáru dál.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena