HOME
odkaz
Program
odkaz

LOVCI PEREL

LOVCI PEREL
[Georges Bizet]   Zobrazit děj
21.8
REZ
23.8
REZ
16.9
REZ
29.9
REZ

Romantická opera s nádechem exotiky!

Skladatel George Bizet je sice v operním povědomí znám díky své pozdější opeře Carmen, avšak jeho opera Lovci perel z roku 1863, byť v Českých zemích méně uváděná, podtrhuje skladatelovy kvality neméně významně, jako již výše zmíněná Carmen. Lovci perel vypráví komorní příběh na pozadí dominantních sborových scén a nejznámější tenorovou árii z tohoto díla, „Je crois entendre…“, má v uchu snad každý posluchač vážné i nevážné hudby, nutno říci, že i díky nekonformnímu zpracování Davida Gilmoura. Lovci perel budou v Divadle F. X. Šaldy v Liberci nastudovány vůbec poprvé.

„Perly nosí slzy,“ praví jedno staré přísloví. A jejich lovci, lidé, kterým je umožněno dotknout se neznámého, odkrývají svébytné příběhy, jenž se po staletí tvořily na dně moří a oceánů. Příběhy, jejichž společným jmenovatelem je láska. Láska v různých podobách, obrazech a formách. Láska, která je tím nejpodstatnějším hybatelem lidských osudů.

Georges Bizet, známý především díky opeře Carmen, zkomponoval operu Lovci perel na libreto Eugéna Cormona a Michela Carrého, světová premiéra byla provedena v roce 1863. Na českých jevištích se opera uvádí málokdy, byť je svými kvalitami srovnatelná s již zmíněnou operou Carmen – avšak nejznámější tenorovou árii „Je crois entendre“ má v povědomí snad každý posluchač vážné i nevážné hudby.

 

Lovci perel budou v libereckém Divadle F. X. Šaldy nastudováni vůbec poprvé.

 

Spoluúčinkuje Balet DFXŠ.

Inscenační tým
 
Hudební nastudování, dirigent:MARTIN DOUBRAVSKÝ
 
Režie:LADISLAVA KOŠÍKOVÁ
 
Scénografie:SVATOPLUK SLÁDEČEK
 
Kostýmy:MARKÉTA SLÁDEČKOVÁ
 
Choreografie:HANA ACHILLES
 
Sbormistr:ANNA NOVOTNÁ - PEŠKOVÁ
 
Asistent režie:ŠÁRKA BRODACZOVÁ
 
Dramaturgie:LINDA KEPRTOVÁ
 
Hudební příprava:MAXIM BIRIUCOV
TATIANA DRIBAS
 
Spoluúčinkuje:BALET DFXŠ
 
Foto:KAREL KAŠÁK
Další informace

Divadlo: Šaldovo divadlo

Délka představení:

Premiéra: 21.08.2020

OSOBY A OBSAZENÍ
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena