HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MÁJOVÉ OSVĚŽENÍ LIBERECKOU OPEROU!

MÁJOVÉ OSVĚŽENÍ LIBERECKOU OPEROU!
30.04.2020

Zveme vás na premiéru příběhu LIBERECKÉ OPERNÍ KARANTÉNY, který uvedeme v pátek 1. května od 19 hodin na našich webových stránkách, Facebook profilu a YouTube kanálu DFXŠ. Půjde o komponovaný večírek operních árií a duetů v reakci na současnou situaci. Májové osvěžení s libereckou operou v podobě příběhu připomene současný repertoár, zavzpomíná a dovolí nahlédnout i do budoucnosti opery DFXŠ.

Krátkým příběhem liberecké opery vám chceme připomenout současný repertoár, zavzpomínat si, ale
i dát nahlédnout do budoucnosti opery DFXŠ. Díky online vysílání a prezentaci na sociálních sítích chce DFXŠ oslovit i vás diváky, kteří jste ještě mnohokrát oceňovaný operní soubor pod vedením šéfa opery Martina Doubravského se skvěle dramaturgicky zpracovanými inscenacemi z dílny Lindy Keprtové neviděli.

 

Příběh vznikl velmi spontánně. Šlo o reakci na současnou situaci. Jednotlivé skladby árie a duety vypráví a umocňují děj, který právě teď všichni prožíváme. Leporellovi z Mozartovy opery oper Don Giovanni nezbývá nic jiného, než prosit a žadonit, aby vše již brzy skončilo. V duetu Rozhodnuto uzavřeno Smetanovy opery Dvě vdovy a následné Samostatně vládnu já, tím duet pokračuje, nám může v mnohém připomínat dnešní politickou situaci. V příběhu Operní karantény také zazní nádherná milostná árie z Bizetovy opery Lovci Perel, která měla mít na konci května v Šaldově divadle svou premiéru a z důvodu trvání vládního nařízení se posouvá na prázdninový termín 21. srpna 2020. Májové osvěžení vám posíláme alespoň touto cestou.

 

V operní karanténě se nacházeli:

Mluvené slovo: Marian Mičjar
Housle: Marcela Mikolášková 
Zpěv: Lívia Obručník Vénosová / Věra Poláchová / Josef Kovačič / Sergey Kostov
Harfa: Markéta Doubravská
Klavír: Maxim Biriucov
Námět a scénář: Linda Keprtová
Režie: Jakub Kabeš, Marian Mičjar a kolektiv

 

DÍKY VÁM hrajeme, tančíme a zpíváme! Všechna představení a přímé přenosy můžete sledovat a poslouchat zdarma. Pokud však chcete hercům virtuálně zatleskat nebo předat květinu, je možné si zakoupit DOBROVOLNÉ VSTUPNÉ dle vašeho výběru.

 

Za podporu DIVADLA F. X. ŠALDY v krizové situaci vám upřímně děkujeme.

 


.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena