HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

I OPERU ČEKAJÍ DERNIÉRY, VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOSTI JEŠTĚ ZHLÉDNOUT NĚKTERÁ NAŠE PŘEDSTAVENÍ!

I OPERU ČEKAJÍ DERNIÉRY, VYUŽIJTE PŘÍLEŽITOSTI JEŠTĚ ZHLÉDNOUT NĚKTERÁ NAŠE PŘEDSTAVENÍ!
24.02.2018

Nové inscenace přicházejí, staré odcházejí - to je nezvratný zákon divadla, i když to občas rozesmutní diváky i interprety, protože ty „staré" inscenace  mívají mnohdy svěžesti na rozdávání. Takto čas dozrál v případě dvou titulů  operního souboru - přijměte prosím pozvání k možnosti je naposledy  shlédnout.

Ještě dvakrát - o sobotách 24. 2. a 14. 4. budeme uvadět jedno z  nejklasičtějších děl německé konverzační opery 19. století Veselé paničky  Windsorské skladatele Otto Nicolaie na proslulý Shakespearův námět. Režií a kostýmy se dílo výrazně inspiruje alžbětinským divadlem, na našem jevišti  se děj odehrává před velikou maketou liberecké radnice ve 20. letech 20. století a přechází postupně do alžbětinské doby. Pěvecky i herecky poutavé obsazení bude nově doplněno o vynikajícího mladého tenoristu  Sergeye Kostova v roli pana Spärlicha.

Posledních dvou uvedení se dočká také diváky i kritiky oceňovaná inscenace Její pastorkyňa Leoše Janáčka. Jedno z nejhranějších děl světového operního repertoáru 20. století uchvacuje jedinečným emočním nábojem a nenapodobitelnou originalitu Janáčkova hudebního rukopisu. Ten se ve své době složitě prosazoval, a tak než brněnský skladatel plně uchvátil svět, byl nucen k dílčím kompromisům. Autorova první světově známá opera se tedy dočkala retuší v duchu dobové konvence. Liberecké nastudování ovšem zvolilo původní verzi Její pastorkyně pro vydání z roku 1907, které je více blízké autorově naturelu, přestože klade vyšší interpretační nároky. Že se s nimi liberecká inscenace popasovala  více než dobře, dosvědčuje i fakt, že představitel Lacy Klemeňa tenorista Titusz Tóbisz byl za tuto roli nominován na cenu Thálie 2017. (Držme mu 24. března palce!) Její pastorkyňa bude v Šaldově divadle aktuálně uvedena v sobotu 17. 3., samotná derniéra je dosud v jednání a proběhne pravděpodobně v květnu. Milí diváci, přijďte se přesvědčit, že naše lákání není bezdůvodné!

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena