KDO JE TADY ŘEDITEL?
[Lars von Trier]

IT komedie.

Lars von Trier je dánský scénárista a světoznámý filmový režisér skvělých, často vyznamenávaných a velmi závažných filmů. Připomeňme si třeba Tanec v temnotách, Dogville, Melancholia, Nymfomanka a jiné. Natočil také jednu komedii. Jmenuje se Generální ředitel. A právě té se dostalo divadelní podoby.

Je to komedie, v níž majitel a také ředitel IT firmy ve své vlastní firmě pracuje, ale nikomu nikdy nesdělil, že ji vlastní. Chce být oblíbený, chce, aby ho lidé milovali a proto si vymyslel postavu generálního ředitele sídlícího někde v Americe a komunikujícího pouze e-maily. Ředitele, který je anonymní, nepopulární a na něhož může se zaměstnanci nadávat a v jehož jméně může všem oznamovat vše nepříjemné, co firemní život přináší. A tak by to šlo donekonečna, kdyby jej okolnosti nedonutily k tomu, aby ředitel byl náhle fyzicky přítomen.

V nastalé situaci se rozhodne uzavřít smlouvu s hercem, nepříliš úspěšným a tíhnoucím k avantgardnímu divadlu, aby mu skutečného ředitele pro obchodní partnery i zaměstnance zahrál. Herec se role ujme tak, že se stane skutečným ředitelem a celou situaci značně zkomplikuje. Smaže rozdíly mezi divadlem a skutečností. Prekérní situace, trapasy, překvapení, paradoxy jsou výsledkem této komediální záměny, aby nakonec byla korunována nečekaným rozuzlením. Zkrátka neobvyklá, moderní komedie ze současného pracovního života vás nepochybně strhne svou autentičností a překvapivostí.

KDO JE TADY ŘEDITEL
Inscenační tým

Překlad: František Fröhlich

Divadelní adaptace: Daniel Hrbek a Martina Kinská

Režie: Petr Palouš

Scéna a kostýmy: Jitka Moravcová

Dramaturgie: Martin Urban, Tomáš Syrovátka

Hudba: Petr Čermák

Foto: Petr Našic

Další informace

Délka představení: 02:30:00

Premiéra: 22.04.2016

Derniéra: 18.11.2016

OSOBY A OBSAZENÍ
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena