SYN
[Florian Zeller]
09.9
REZ
24.9
REZ

Francouzsky jemné rodinné drama o dospívání. Rodičů i dětí.

 

Florian Zeller patří k nejúspěšnějším současným francouzským dramatikům, navazuje na francouzskou konverzační tradici a jeho hry jsou oceňované a uváděné po celém světě. Do Čech se dostaly právě v režiích Petra Štindla, který se Zellerovi soustavně věnuje a jeho poslední žhavou pařížskou novinku představí libereckým divákům jako prvním v republice.
Pierre právě pomáhá své mladé přítelkyni Sofii uspávat děťátko, když ho překvapí návštěva jeho bývalé ženy Anne. Jejich sedmnáctiletý syn Nicolas dobré tři měsíce chodí za školu a osamělá matka si s ním už vůbec neví rady. Složité rodinné vztahy jsou dnes úplně obvyklé, Nicolasovi rodiče se rozešli spořádaně, oba se o něj starají, Nicolas se chová dobře k otcově partnerce i k bratříčkovi – tak co mu chybí? Všichni lidé ve hře jsou sympatičtí, citliví a ohleduplní, a přesto se jim nedaří uspořádat rodinný život tak, aby se cítili šťastně. A jde to vůbec? Hra Syn se s francouzskou jemností i otevřeností dotýká zmatků v současné rodině.

 

Florian Zeller patří k nejúspěšnějším současným francouzským dramatikům, navazuje na tamní konverzační tradici a jeho hry jsou oceňované a uváděné po celém světě. Do Čech se dostaly právě v režiích Petra Štindla, který se Zellerovi soustavně věnuje a jeho poslední žhavou pařížskou novinku představí libereckým divákům jako prvním v republice. Pierre právě pomáhá své mladé přítelkyni Sofii uspávat děťátko, když ho překvapí návštěva jeho bývalé ženy Anne. Jejich sedmnáctiletý syn Nicolas dobré tři měsíce chodí za školu a osamělá matka si s ním už vůbec neví rady. Složité rodinné vztahy jsou dnes úplně obvyklé, Nicolasovi rodiče se rozešli spořádaně, oba se o něj starají, Nicolas se chová dobře k otcově partnerce i k bratříčkovi – tak co mu chybí? Všichni lidé ve hře jsou sympatičtí, citliví a ohleduplní, a přesto se jim nedaří uspořádat rodinný život tak, aby se cítili šťastně. A jde to vůbec? Hra Syn se s francouzskou jemností i otevřeností dotýká zmatků v současné rodině.

 

 

Vhodné od 12 let.

.
Inscenační tým

Překlad: Michal Zahálka

Režie: Petr Štindl

Dramaturgie: Lenka Chválová

Výprava: Petr B. Novák


Foto: Roman Dobeš

Další informace

Divadlo: Malé divadlo

Délka představení: 02:20:00

Premiéra: 14.02.2020

OSOBY A OBSAZENÍ
 
Pierre:MARTIN POLÁCH
 
Nicolas:ONDŘEJ KOLÍN
 
Anna:VERONIKA KORYTÁŘOVÁ
 
Sofia:MICHAELA FOITOVÁ
 
Doktor:JAROMÍR TLALKA
 
Ošetřovatel:technika MD
MEDIA
Česká premiéra v Liberci. Malé divadlo uvede hru o dospívání dětí i rodičů Syn
Francouzsky jemné rodinné drama o dospívání. Rodičů i dětí.
Cysnews
Je to vlastně tak běžná historka, až je normální. Syn Floriana Zellera v Malém divadle.
Liberecké divadlo v premiéře uvede francouzsky jemné rodinné drama Syn od Floriana Zellera
Nejdřív Matka, pak Otec a teď: Syn. Malé divadlo uvádí závěrečnou část trilogie Floriana Zellera
Český rozhlas
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena