HOME
odkaz
Program
odkaz

SUGAR (Někdo to rád horké)

Peter Stone, Jule Styne, Bob Merrill
SUGAR (Někdo to rád horké)
14.10
OBSAZENÍ
REZ
15.10
OBSAZENÍ
REZ
16.11
REZ

Prohibice, gangsteři, krásná blondýna a dva nezaměstnaní muzikanti...

Muzikanti to neměli nikdy lehké, ani v USA počátku 30. let, v době kdy platila těžká prohibice, zato se všude hrál a tančil swing. Kontrabasista Jerry a saxofonista Joe, kteří se nechtěně připletou do cesty gangsterům a musí zmizet, mají štěstí v neštěstí – dívčí hudební skupina právě hledá hráčky na basu a saxík. Z Jerryho se tedy stane Dafné, z Joea Josefína a jako dvě roztomilé dívky odjíždějí na turné na Miami. Brzy se seznámí s hvězdou orchestru, zpěvačkou a hráčkou na ukulele, půvabnou Sugar Kane. Ta má zase smůlu na chlapy – její slabost pro saxofonisty se jí zatím vždycky vymstila a proto se rozhodla, že s nimi končí a na Miami uloví nějakého milionáře...

Slavnou parodii na černobílé gangsterky Někdo to rád horké z roku 1959 asi není třeba představovat. V režii Billyho Wildera hrál Tony Curtis Joea alias Josefinu a Jack Lemon Jerryho alias Dafné. Nezapomenutelnou roli Sugar vytvořila Marilyn Monroe - byl to jeden z jejích největších filmových úspěchů.

Muzikál Sugar, který vznikl podle filmu o třináct let později, inscenoval v Šaldově divadle Oldřich Kříž v roce 2009. Pro svůj mimořádný divácký úspěch se inscenace po sedmi letech od derniéry vrací a diváci se mohou opět těšit na hvězdné obsazení: v roli okouzlující, svůdné a neodolatelné Sugar Kaneové se představí Adéla Gondíková, do které se zamiluje Jan Kříž, coby Joe – Josefína. Joeova kamaráda Jerryho alias Dafné, o jejíž srdce neúnavně usiluje milionář Sir Osgood Fielding, si zahraje, zazpívá a zatančí Adélin bratr, Dalibor Gondík. To vše samozřejmě s živou hudbou v podání orchestru Divadla F. X. Šaldy pod taktovkou Martina Doubravského.

Inscenační tým
 
Režie:OLDŘICH KŘÍŽ
 
Hudební nastudování:MARTIN DOUBRAVSKÝ
 
Dirigent:MARTIN DOUBRAVSKÝ
 
Scénografie:JAN KŘÍŽ
 
Kostýmy:VERONIKA HINDLE
 
Choreografie:PETRA PARVONIČOVÁ
 
Sbormistr:ANNA NOVOTNÁ - PEŠKOVÁ
 
Asistent režie:JANA OTTOVÁ
 
Hudební příprava:TATIANA DRIBAS
MAXIM BIRIUCOV
 
Spoluúčinkuje:BALET DFXŠ
 
Foto:JAKUB VOLNÝ
PAVEL DUŠEK
Další informace

Divadlo: Šaldovo divadlo

Délka představení: 2:40

Čas přestávky: 20:15

Premiéra: 04.09.2018

OSOBY A OBSAZENÍ
 
Sladká Sue:BLANKA ČERNÁ
 
Bienstock:MARIAN MIČJAR
 
Sir Osgood Fielding:MICHAL PLESKOT
JIŘÍ DAVID
 
Sugar:ADÉLA GONDÍKOVÁ
 
Joe:JAN KŘÍŽ
 
Psí dečka:OLDŘICH KŘÍŽ
PAVEL HEJL
 
Jerry:DALIBOR GONDÍK
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena