HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ZVEME VÁS NA VÝSTAVU DIVADLO F. X. ŠALDY POD ROUŠKOU

ZVEME VÁS NA VÝSTAVU DIVADLO F. X. ŠALDY POD ROUŠKOU
22.09.2020

Od 17. září 2020 můžete v Malém divadle vidět výstavu DIVADLO F. X. ŠALDY POD ROUŠKOU. Bude umístěna ve foyer až do prosince letošního roku.

Fotovýstava mapuje aktivity divadla z doby, kdy bylo na základě vládních opatření uzavřeno. Vzpomíná na online projekty, do kterých se všechny tři umělecké DFXŠ soubory zapojily. Připomene, že ani v těžkých chvílích nemá vymizet humor a že si máme vážit obyčejného života. Během uzavření divadla se navíc podařilo provést rekonstrukci hlediště, jejímž hlavním smyslem bylo navrátit divadlu alespoň částečně jeho původní přirozenou akustiku.

 

 

Celkem 16 panelů obsahuje fotografie k pěti online projektům divadla a k rekonstrukci hlediště Šaldova divadla. Najdete zde snímky z prvního online divadelního seriálu Operace Archa, který v době uzavření divadel připravila činohra DFXŠ. Prohlédnete si záběry z Liberecké operní karantény, komponovaného večírku operních árií a duetů, který na první máj roku 2020 nachystal operní soubor.

 

 

Do výzvy „Děláme doma scény“ se zapojili umělci napříč soubory. V domácím prostředí s pomocí dostupných rekvizit a případně i komparzistů z rodiny umělci vždy inscenovali scénu z vybraného představení. Humor zde opravdu nechybí.

 

 

Užijte si i záběry z večerníčku pro dospělé, Čtení na dobrou noc, kterým vám po dobu 10 týdnů zpříjemňovalo večery 9 interpretů z činoherního souboru. Také baletní soubor DFXŠ se do online programu zapojil, společně s tanečníky jsme v dubnu oslavili Mezinárodní den tance.

 

Výstavu Divadlo F. X. Šaldy pod rouškou uvidíte v Malém divadle, když zajdete na představení. Co se za kulturním zážitkem vypravit už v září? Třeba 24. 9. na drama Syn nebo 25. 9. na kabaret o stavbě Ještědu SIALská trojčata a nebo 26. 9. na novinku na repertoáru s názvem Sylva, jevištní podobu Vesnického románu Karoliny Světlé.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena