HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

TANEČNÍ DRAMA LILIOM SE DOČKÁ S ROČNÍM ZPOŽDĚNÍM PREMIÉRY

TANEČNÍ DRAMA LILIOM SE DOČKÁ S ROČNÍM ZPOŽDĚNÍM PREMIÉRY
10.06.2021

První premiérou libereckého baletního souboru DFXŠ bude hořkosladké taneční drama Liliom. Po ročním odkladu se inscenace dočká diváků v pátek 11. června 2021 v Malém divadle v Liberci. Příležitosti choreografovat a režírovat jednoaktový balet Liliom se ujala mladá talentovaná japonská tanečnice Rie Morita. Její inscenace navazuje na úspěšnou sérii choreografických děl mladých umělců z řad baletního souboru.

Každoročně dává umělecký šéf příležitost členům baletu vyzkoušet si kromě taneční interpretace i choreografické řemeslo. V minulosti na scéně Malého divadla vznikly divácky úspěšné i kritikou ceněné tituly jako Café Reichenberg, Dům Bernardy Alby, Posedlost baletem I. a II., Solarix, Jekyll a Hyde a Malý princ.

 

Na svůj debut si Rie Morita musela rok počkat. Během té doby stačila změnit angažmá, ale na Liberec nezapomněla. Pro nový balet vybrala námět Ference Molnára, nejznámějšího maďarského dramatika 20. století. Jeho celosvětově uznávaná divadelní hra Liliom byla v historii několikrát zfilmována a v Americe adaptována na populární muzikálovou verzi Carousel.

 

Liliom uvidíte na scéně Malého divadla 11. a 16. června 2021.

 

Foto: Lukáš Trojan

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena