HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

POSLECHNĚTE SI VÍTĚZKU LIBERECKÉ THÁLIE MARKÉTU DOUBRAVSKOU NEJEN ONLINE

POSLECHNĚTE SI VÍTĚZKU LIBERECKÉ THÁLIE MARKÉTU DOUBRAVSKOU NEJEN ONLINE
08.09.2020

Seznamte se s vynikající a stále jedinou českou harfenistkou v celém Libereckém kraji, čerstvou držitelkou Liberecké Thálie v kategorii divadlo online – MARKÉTOU DOUBRAVSKOU.

Libereckou Thálii získala Markéta Doubravská za svou hru na harfu v online představení Liberecká operní karanténa. Šlo o komponovaný večírek operních árií a duet, který jsme pro vás připravili v době, kdy jsme se nemohli scházet v divadle.

 

 

Původem ostravská sólová hráčka na harfu, absolventka ostravské konzervatoře a pražské HAMU působí od roku 1995 v orchestru Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém kontě má bezpočet sólových i komorních koncertů, nahrávala pro Český rozhlas Ostrava. Pravidelně se účastní harfových kurzů jak doma, tak v zahraničí (Maďarsko, Anglie). V roce 2008 založila harfovou třídu v ZUŠ Liberec, kde se už možná rýsuje nová generace harfenistů.

Harfa je nejen ozdobou každého většího orchestru, ale žije dodnes v lidové hudbě v mnoha zemích a v současném hudebním světě má své nenahraditelné místo. Markéta se ve svém volném času věnuje rodině a dobročinným akcím, kde často vystupuje.

 

Markéta Doubravská účinkuje v mnoha představeních, přijďte na ty nejbližší! Nenechte si ujít první reprízu nové opery LOVCI PEREL od Georgese Bizeta ve středu 16. 9. a připravovanou premiéru Antonína Dvořáka JAKOBÍN 25. a 27. 9.


Foto: Karel Kašák

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena