HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

MÚZA ZE SIALSKÝCH TROJČAT ELIŠKA JANSOVÁ VYHRÁLA LIBERECKOU THÁLII

MÚZA ZE SIALSKÝCH TROJČAT ELIŠKA JANSOVÁ VYHRÁLA LIBERECKOU THÁLII
06.09.2020

Multitalentovanou herečku, čerstvou držitelku Liberecké Thálie v kategorii činohra, ELIŠKU JANSOVOU opět uvidíte ve zmužilém kabaretu o stavbě Ještědu – v představení SIALská trojčata v neděli 6. 9. 2020.

Narodila se v Praze v říjnu 1992. Od malička se věnuje hře na různé nástroje: flétny, klavír, saxofon a klarinet, vyzkoušela snad všechny druhy tance, několik let byla členkou tanečního divadla Bufo. Po ZŠ její kroky směřovaly na Gymnázium Christiana Dopplera se zaměřením na matematiku a fyziku. Po maturitě byla přijata na DAMU, obor činoherního herectví. Jako herečka hostovala v několika pražských divadlech: v Divadle U Valšů, v Divadle v Dlouhé, v Činoherním klubu, v divadle Viola. Vidět jste jí mohli také v pohádce Princezna a písař, v šestidílném seriálu Bohéma, nebo také jako princeznu Verunku v pohádce Svatojánský věneček.

 

 

Členkou činohry Divadla F. X. Šaldy je od sezóny 2016/17, kdy se libereckému publiku představila jako Bety v Atomové kočičce (režie T. Dianiška, 2016) a Shakespearova múza Viola v Zamilovaném Shakespearovi (režie Š. Dominik, 2017). Při Divadle F. X. Šaldy je jednou ze zakladatelů studentského klubu EFIX, otevřené platformy pro mladé diváky.

 

Foto z předání cen: Karel Kašák

 

Aktuálně hraje v devíti inscenacích DFXŠ a nejblíže ji můžete vidět v SIALských trojčatech již tuto neděli, 6. 9. v Malém divadle.

 

Eliška nebude chybět ani v připravované premiéře jevištní podoby Vesnického románu Karoliny Světlé – SYLVA, která bude mít  světovou premiéru 11. a 13. září na Malém divadle.

 

Narodila se v Praze v říjnu 1992. Od malička se věnuje hře na různé nástroje: flétny, klavír, saxofon a klarinet, vyzkoušela snad všechny druhy tance, několik let byla členkou tanečního divadla Bufo. Po ZŠ její kroky směřovaly na Gymnázium Christiana Dopplera se zaměřením na matematiku a fyziku. Po maturitě byla přijata na DAMU, obor činoherního herectví. Jako herečka hostovala v několika pražských divadlech: v Divadle U Valšů, v Divadle v Dlouhé, v Činoherním klubu, v divadle Viola. Vidět jste jí mohli také v pohádce Princezna a písař, v šestidílném seriálu Bohéma, nebo také jako princeznu Verunku v pohádce Svatojánský věneček. Členkou činohry Divadla F. X. Šaldy je od sezóny 2016/17, kdy se libereckému publiku představila jako Bety v Atomové kočičce (režie T. Dianiška, 2016) a Shakespearova múza Viola v Zamilovaném Shakespearovi (režie Š. Dominik, 2017). Při Divadle F. X. Šaldy je jednou ze zakladatelů studentského klubu EFIX, nové otevřené platformy pro mladé diváky. Aktuálně hraje v devíti inscenacích DFXŠ a nebude chybět ani v připravované premiéře jevištní podoby Vesnického románu Karoliny Světlé - SYLVA, která bude mít světovou premiéru 11. a 13. září na Malém divadle.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena