HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

LIBERECKÁ OPERA OPĚT BODUJE!

LIBERECKÁ OPERA OPĚT BODUJE!
21.04.2020


Přestože jsme díky pandemii Covid-19 museli divadlo uzavřít a operu Don Giovanni jsme proto hráli jen dvakrát, inscenace sklízí pozitivní hlasy publika i plusové body v kritickém žebříčku odborné poroty.

Další výborně hodnocenou inscenací od kritiků je i opera Příhody lišky Bystroušky od Leoše Janáčka v režii Lindy Keprtové.


Zároveň také začátkem března získala naše opera již pošesté hlavní cenu "Libušku" festivalu OPERA 2020 na nejprestižnějším tuzemském festivalu hudebního divadla s mezinárodní účastí, za inscenaci jednoaktovek Sergeje Rachmaninovova, Francesca da Rimini a Lakomý rytíř a cenu diváků za individuální výkon si odvezla naše oblíbená členka libereckého souboru, Lívia Obručník Vénosová za roli Francesci.

 

Opera pod Ještědem, kterou od roku 2002 vede dirigent Martin Doubravský, drží pevně pozici na špičce současného českého hudebního divadla a díky úspěchům, které sklízí, nikdo nezůstává na pochybách, že jde o nejlepší operní soubor v České republice.

 

Březnové úspěchy a ocenění Opery DFXŠ jsme již s vámi diváci nestihli oslavit, a proto se už nyní moc těšíme na brzké shledání a společnou oslavu!

 

Vaše Divadlo F. X Šaldy

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena