HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

29. DUBEN - MEZINÁRODNÍ DEN TANCE

29. DUBEN - MEZINÁRODNÍ DEN TANCE
21.04.2016

V rámci oslav Mezinárodního dne tance 29. dubna se v Šaldově divadle představí soubor DEKKADANCERS. V jeho čele stojí sólisté a tanečníci Národního divadla v Praze Ondřej Vinklát, Marek Svobodník a Štěpán Pechar.

Více se dočtete ZDE.

Událost baletní sezony 2016: DEKKADANCERS & balet DFXŠ

DEKKADANCERS v rámci slavnostního večera představí pestrou taneční mozaikou současné tvorby souboru. Na ploše skoro čtyřiceti minut diváci shlédnou choreografie Marka Svobodníka, Štěpána Pechara a Ondřeje Vinkláta, rodáka z Liberce, který tímto vzdá holt svým tanečních začátkům. Vedle dynamického a energií nabitého tancování nebude chybět pro DEKKADANCERS tolik typický humor či karikatura. Milovníci tance určitě poznají karikaturu slavného Kyliánova díla nazvanou Petit Cord. Na prkna libereckého divadla se také vrátí choreograf Gustav Skála, tentokrát ale v roli tanečníka představí v choreografii All Washed Out. DEKKADANCERS dále představí choreografie Křehký vrh a První sníh, kde se mj. představí sólistka baletu Národního divadla Morgane Lanoue.

Baletní soubor DFXŠ coby hostitel představí ukázky ze svého repertoáru, např. z úspěšného tanečního muzikálu Gazdina roba, z baletu Alenka v říši divů, Solarix, Dům Bernardy Alby ad. Diváci uvidí i ukázky z již stažených titulů.

Událost baletní sezony 2016: 29. 4. od 19.00 hodin v Šaldově divadle.


Ale to zdaleka není všechno!

Před tímto slavnostním večerem opět oslaví tanečníci liberecké scény Mezinárodní den tance „v terénu“. Jako již tradičně soubor baletu DFXŠ roztančí Nákupní galerii Plaza. Zatančí ukázky z repertoáru a částečným flash mobem vyhlásí letošní poselství Mezinárodního dne tance. Představí se také práce tanečních škol, působících pod patronací Divadla F. X. Šaldy.

Oslava Mezinárodního dne tance: 29. dubna od 16.00 hodin v Nákupní galerii Plaza.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena