HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ČINOHRA PO ROCE OPĚT HOSTUJE V PRAZE!

ČINOHRA PO ROCE OPĚT HOSTUJE V PRAZE!
23.04.2018

SEVERSKÉ MENU V CELETNÉ

Liberecká činohra z dalekého severu opět hostuje v Praze!

Od 2. do 4. května 2018 vás již podruhé zveme na přehlídku tvorby Divadla F.X. Šaldy do Divadla v Celetné v Praze!

Těšit se můžete na představení:

2. 5. ŠKOLA ŽEN

3. 5. VÁLKA

4. 5.  MUČEDNÍK

Začátek představení vždy v 19.30

 

První hrací den nabídne divákům jednu z posledních možností vidět naživo inscenaci zesnulého režiséra Ivana Rajmonta. Molièrovu Školu žen nazkoušel Rajmont během svého šéfovského působení pod Ještědem. Inscenace, v níž hlavní roli vytvořil Martin Polách, získala na pardubickém GRAND Festivalu smíchu titul Komedie roku a na repertoáru divadla se s úspěchem drží už několik sezón. Inscenace je excelentní ukázkou hereckého divadla s minimem scénografických prostředků.

 

Ve čtvrtek 3. května představí liberečtí inscenaci současného uměleckého šéfa Šimona Dominika. Válka vynikajícího, ovšem u nás téměř neuváděného švédského dramatika Larse Noréna byla v libereckém Malém divadle uvedena v české premiéře. Šimon Dominik se soustavně věnuje tématům reflektujícím moderní historii a hra zasazená do nejmenovaného evropského válečného konfliktu posledních let spadá právě do této dramaturgické linie. Postupný rozpad duší lidí, kteří se ocitli v mezní životní situaci, zachycuje nejuznávanější švédský dramatik současnosti s naléhavostí málokdy viděnou.

 

Na závěr přehlídky mohou diváci navštívit hru současného německého dramatika M. von Mayenburga Mučedník. Hlavní postavou je dospívající školák, který se ocitne na tenké hraně náboženského fanatismu. Režisérem je Martin Tichý, který si s německou dramatikou velmi dobře rozumí, v libereckém divadle se k ní opakovaně vrací a např. za inscenaci Arabská noc obdržel Cenu MAX.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena