HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ČINOHRA DFXŠ REPREZENTUJE KULTURU LIBERCE V PRAZE I V BRNĚ

ČINOHRA DFXŠ REPREZENTUJE KULTURU LIBERCE V PRAZE I V BRNĚ
02.05.2019

V květnu se náš soubor vydává na zájezdy

Divadlo je komunikace lidí s lidmi o lidech, a proto je někdy moc důležité vypravit se s divadelním ansámblem na zájezd, aby naši herci potkali úplně nové diváky, a ti aby naopak potkali úplně nové herce a nové příběhy. Soubory kamenných divadel takhle necestují rozhodně denně a takové divadelní setkání na „cizích prknech“ je oboustranně dobrodružným a obohacujícím zážitkem, je to vlastně divadelní výlet pro umělce i diváky.

Některé zájezdy liberecké činohry se již staly pěknou tradicí, jako třeba pravidelná jarní šňůra v pražském Divadle v Celetné, kam letos DFXŠ veze dva své odvážné dramaturgické objevy, o které by pražské kulturní kruhy rozhodně neměly přijít: inscenaci hry mladé oceňované slovenské dramatičky Lenky Čepkové Žijeme? hrajeme již tento čtvrtek 2. května v 19:30 a 26. května pak Naše sebrané trable Paula Lucase, současného britského dramatika, kterého liberecká činohra uvedla jako první divadlo na evropské pevnině!

Vstupenky na pražská představení zakoupíte na stránkách Divadla v Celetné.


Jiné zájezdy jsou zcela mimořádnou událostí, jako letošní pozvání na prestižní festival Divadelní svět Brno. Náš soubor se představí 24. května v divadle Reduta inscenací Atomová kočička mezi třemi autorskými opusy Tomáše Dianišky. Je nám ctí, že můžeme v Brně reprezentovat Liberec a dílo režiséra, herce a dramatika, který je v současné době hvězdou pražského Divadla pod Palmovkou, ale svou divadelní dráhu začal nezapomenutelnou érou Divadla F. X. Kalby právě v liberecké činohře. Atomová kočička je zatím jeho poslední libereckou autorskou inscenací.


.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena