HODINOVÝ HOTELIÉR
[Pavel Landovský]

"No samozřejmě, že jsme byli mladý. To myslíte, že jsme se narodili a hned nám bylo pětašedesát, či co?"

Hořká komedie o stáří, čekání na smrt a jedné probdělé noci za úplňku. Akvária, rybičky, hadi, spousta vína a dotek věčnosti.
Pan Fána a pan Hanzl už spolu bydlí nějaký ten pátek. Zbyli si. Trochu si nadávají, trochu se nesnášejí a trochu se potřebují. Jeden je snad padlý filozof, druhý možná bývalý řezník, chlap co se vyzná a vůbec Čech jaksepatří. Jejich byt, to je dědkovský brloh plný nedopitých lahváčů a zatoulaných bačkor i jeskyně plná ryb, rostlin a tušeného šumění moře. Vstupují Zuzi a Ríša- dvojice, která si sem za sto padesát na večer chodí užít čím dál smutnější nevěru. Pánové se ještě jednou vzchopí- víno do sklenic od hořčice, ještě jednou nahodit udice. A zvuk moře se znovu zdá blíž. Partie může začít.
Neznámější hra Pavla Landovského Hodinový hoteliér na jevišti Malého divadla v režii Ondřeje Pavelky. Umírají křečci smutkem? Proč se karasovi říká zlatý, když je stříbrný? Protože je to v příručce? Chtělo se vám někdy umřít, ale nikomu jste neříkali proč? A zvuk moře se zdá být stále blíž...
Hodinový hoteliér
Inscenační tým
Úprava textu: Kryštof Pavelka
Režie: Ondřej J. Pavelka
Scéna: Jaroslav Bönisch
Kostýmy: Tereza Vašíčková
Dramaturgie: Kryštof Pavelka, Martin Urban
Foto: Roman Dobeš
Další informace

Délka představení: 00:00:00

Premiéra: 11.04.2014

Derniéra: 00.00.0000

OSOBY A OBSAZENÍ
 
Hanzl:LADISLAV DUŠEK
 
Fána:VÁCLAV HELŠUS
 
Ríša:PETR PĚKNIC [J.H.]
 
Zuzi:DANA MARKOVÁ [J.H.]
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena