HOME
odkaz
Program
odkaz

Hudba z foyer

Hudba z foyer

CLAUDE BOLLING

 

Suite for Flute and Jazz Piano Trio

 

Komorní koncert ve foyer Šaldova divadla

začátek v 17:00 hodin

Claude Bolling (* 10. dubna 1930) je francouzský jazzový pianista, skladatel, aranžér a příležitostný herec.

Narodil se v Cannes, vystudoval konzervatoř v Nice a posléze v Paříži. Byl zázračné dítě, již ve čtrnácti letech hrál jazz profesionálně na piano spolu s Lionelem Hamptonem, Royem Eldridgem a Kennym Clarkem. Bolligovy knihy o technice jazzové hry ukazují, že se nezavrtal hluboko do bebopu a avantgardního jazzu, ale naopak patřil k hudebníkům oživujícím tradičnější pojetí jazzu na konci 60. let. Přátelil se s Oscarem Petersonem.

 

Napsal hudbu k více, než stovce filmů, převážně Francouzských, prvním z nich byl dokument o filmovém festivalu v Cannes roku 1957, k nejznámějším patří Borsalino (1970) a California Suite (1979).

 

Bolling je také znám svou spoluprací s hudebníky jiných stylů, zejména vážné hudby. Jeho Suite for Flute and Jazz Piano Trio se Jean-Pierrem Rampalem je okouzlující a chytrá směs barokní elegance s moderním swingem. Patří k úspěšným skladbám a byla následována dalšími pracemi podobného ražení. Byla velmi oblíbená ve Spojených státech, kde se držela v čele hitparád po skoro dva roky.

(zdroj: wikipedie)

Inscenační tým

Flute: DANIELA VRBASOVÁ

Bassflute: MARTIN ČECH

Piano: VILDA VALKOUN

Kontrabas: DAVID HOFRICHTER

Bicí: VOJTA VENCL

Průvodní slovo: JAN BASISTA NOVOTNÝ

Další informace

Divadlo: Šaldovo divadlo

Délka představení: 1:00

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena