HOME
odkaz
Program
odkaz

ALOIS NEBEL

ALOIS NEBEL
[Jaroslav Rudiš a Stefanie Witzlsperger]

Železniční blues od Jaroslava Rudiše a Stefanie Witzlsperger podle grafické novely Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99. Podle světového bestselleru.

 

S českými titulky.

Kultovní příběh: „Alois Nebel“, grafická novela dvojice českých autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99, má řadu nadšených příznivců nejen ve své vlasti, ale také v Německu. Od 29. dubna 2015 se dostává na jeviště příběh, který nás zavede hluboko do evropské minulosti.

 

Inscenace vznikla ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy Liberec.

 

O inscenaci:

V Hrubém Jeseníku panuje šílenství: Přeshraniční pracovník volně přebíhá! Také v Bílém Potoce se o útěku hovoří. Ale Aloise Nebela nic nevyvede z míry. Vždy, když má pár minut pro sebe, ponoří se do jízdního řádu uplynulých let. V osamění svého nádražního domku prožije přitom dobrodružství úplně jiného stylu. Vždy, když stoupne mlha, prožije Alois různorodou historii regionu na vlastní kůži: strašidelné bytosti z minulosti ho obklopí a umožní mu zúčastnit se jejich doby – Třetí říše, odsunu Němců, sovětského obsazení. Teprve když tajemný přeshraniční pracovník nastoupí do léčebného ústavu pro duševně choré a následně přijede do Prahy, rýsuje se naděje na vysvobození z jeho návštěv.

 

Foto: Pawel Sosnowski

Inscenační tým
Režie: Stefan Wolfram
Další informace

Divadlo: Malé divadlo

Délka představení: 0:01

Premiéra: 00.00.0000

Derniéra: 00.00.0000

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena