HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ZUZANA POKORNÁ V ROLI BERNARDY ALBY!

ZUZANA POKORNÁ V ROLI BERNARDY ALBY!
13.11.2014
-
Nenechte si ujít mimořádné představení baletu Dům Bernardy Alby. V titulní roli komorního dramatu se představí držitelka dvou Thálií, bývalá sólistka Národního divadla v Praze či Divadla J. K. Tyla v Plzni Zuzana Pokorná. Současná hvězda muzikálů a choreografka přijala pozvání na roli despotické matky doni Bernardy, mimořádné představení se uskuteční již ve čtvrtek 20. listopadu v Malém divadle. Poslední vstupenky je možné zakoupit v pokladnách Malého či Šaldova divadla. Další hostování Zuzany Pokorné je v jednání. V roli Adély – nejmladší dcery doni Bernardy – se opět představí sama choreografka a režisérka Marika Hanousková.
Taneční drama Dům Bernardy Alby mělo premiéru v květnu 2014 a od té doby plní hlediště Malého divadla. Choreografie a režie se ujala členka baletního souboru Marika Hanousková, hudbu složil Petr Čermák. Inscenace byla zařazena do prestižní Czech Performance Collection 2014.
Zuzana Pokorná   vystudovala Taneční konzervatoř v Praze. V letech 1990 až 2003 byla sólistkou baletu Národního divadla Praha. Od roku 2003 byla taneční mistr Divadla J. K. Tyla v Plzni. V roce 1994 získala Cenu Thálie za roli Antoníny v baletu Čajkovský. Druhou Thálii si odnesla v roce 2010 za roli Esmeraldy v baletu Zvoník od Matky Boží.

 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena