HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ŽIVOTNÍ JUBILEUM MICHAELY LOHNISKÉ

ŽIVOTNÍ JUBILEUM MICHAELY LOHNISKÉ
13.04.2016

Právě v těchto dnech slaví významné životní jubileum herečka Divadla F. X. Šaldy, paní Michaela Lohniská, která v souboru působí již od roku 1994 a v devadesátých letech plnila dokonce roli uměleckého šéfa. V současné době ji můžete vidět v komedii Cena facky aneb Gottwaldovy boty, ve hře Ženy či muzikálu My Fair Lady.

 

„Míša je herečkou, jakých je stále méně. Je vzdělaná, má rozhled a vlastní názory, které jsou podložené a především vždy zanícené. Je to v dobrém slova smyslu intelektuálka a lvice. Umí se pohádat, nejen o divadle, ale především o politice. Zkrátka o všem, co má skutečnou cenu. Takové osobnosti divadla nikdy nepřestanou potřebovat. Chtěl bych jí za naše divadlo poděkovat za všechny role, které zde odehrála, z těch, které mi ulpěly v paměti, bych rád připomněl např. Arkadinovou v Rackovi, Agnes v Maje či Sofii v Postelové frašce“, řekl dramaturg T. Syrovátka.

 

Ke gratulantům se přidal i nový šéf činohry Šimon Dominik, a přesto že M. Lohniskou zná teprve krátce, přidal i několik osobních slov: „Je hodně hereček, které režisér na volné noze potká ve všemožných divadlech napříč republikou. Ale těch opravdu nezapomenutelných setkání už zdaleka tolik není. Když jsem během zkoušení Ceny facky, své první liberecké režie, pochopil, že mě paní Míša poctila důvěrou, došlo mi, že jedno takové právě zažívám.“

 

Paní Michaele Lohniské upřímně gratulujeme a přejeme jí vše dobré.

 

Na fotografiích Michaela Lohniská v inscenacích, ve kterých ji ještě můžete vidět v DFXŠ - Cena facky aneb Gottwaldovy boty a Ženy (Malé divadlo) a v muzikálu My Fair Lady (Šaldovo divadlo).

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena