HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ZE STANU NA ZKOUŠKU JAKOBÍNA. DALŠÍ SPOLUPRÁCE SEVERÁČKU S DFXŠ

ZE STANU NA ZKOUŠKU JAKOBÍNA. DALŠÍ SPOLUPRÁCE SEVERÁČKU S DFXŠ
17.07.2020

Severáček byl jako každý rok na soustředění v Letařovicích a tentokrát jsme se za malými táborníky byli podívat i my. S dětmi se zde totiž zkoušelo zpívání do připravované premiéry Jakobína.

 

Krásné setkání v Letařovicích! Severáček spolupracoval s naší operou už na představení Příhody lišky Bystroušky a ještě dříve na Bohémě, letos jsme se společně vrhli na Jakobína. V atmosféře letních prázdnin a táborového prostředí se pracovalo jedna báseň.

"Setkání s divadlem je pro děti krásné. Měli jsme velkou radost, že s námi při přípravách Jakobína opět počítáte. Některé části jsme začali nacvičovat už v lednu. Když přišla korona, většinu partu už jsme uměli. Dětem jsme pak posílali nahrávky. A když jsme se už mohli scházet v červnu, tak jsme po skupinkách dále pracovali. Hlavní příprava je ale soustředění v Letařovicích, kam jede všech 88 dětí. Zde jsme samostatně pracovali s dětmi vybranými do Jakobína, což jsou mladší děti koncertního sboru," sdělila Silvie Pálková, sbormistrině Severáčku.

 

 

 

 

Letařovické soustředění trvalo tentokrát čtrnáct dní. Předposlední den na místo dorazil šéf liberecké opery a dirigent Martin Doubravský, který se chopil hudebního nastudování Jakobína, spolu s Kateřinou Duškovou, režisérkou Jakobína.

 

 

 

 

Oba si pěvecké výkony dětí moc pochvalovali. Děti se snažily a stále se usmívaly. Je obdivuhodné, že na soustředění zpívají každý den alespoň pět hodin! Kromě toho si v Letařovicíh, kam Severáček jezdí už víc jak 55 let, užijí i táborový život a vše, co k němu patří: celotáborovou hru, hraní volejbalu, noční bojovky, literární večery...

 

 

 

 

 

Jako poděkování za zpívání dostaly děti koláč a meloun, na který se ihned vrhly.

 

 

 

 

I vy si užijte krásné léto a těšíme se na vás brzy v divadle!

...třeba zrovna na Jakobínovi, který má premiéru 25. 9. 2020.

 

Foto: Karel Kašák

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena