HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ZÁKULISÍ DIVADLA: UŽIJTE SI HUMOR NA ZKOUŠKÁCH V NAŠEM MINISERIÁLU VYHLÍDKY

ZÁKULISÍ DIVADLA: UŽIJTE SI HUMOR NA ZKOUŠKÁCH V NAŠEM MINISERIÁLU VYHLÍDKY
24.11.2020

V současných dnech připravuje činoherní soubor hru Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků. A na zkoušky zve virtuálně i vás, diváky: v novém miniseriálu VYHLÍDKY můžete nahlédnout do Malého divadla, kde zkoušení probíhá. A to vždy z pohledu jednoho z účinkujících, který má po celou dobu na hlavě připevněnou GoPro kameru a snímá tak nejen průběh zkoušky, ale i to, co se stane o pauzách.

Co na sebe prozradí Martin Polách, Karolína Baranová, nebo třeba režisér inscenace Šimon Dominik? Jaké minipříběhy v zákulisí Malého divadla vzniknou? To zjistí fanoušci Facebooku Divadla F. X. Šaldy vždy v pondělí a ve čtvrtek. Všechny díly Vyhlídek pak budou zpětně ke zhlédnutí na YouTube kanálu DFXŠ.

 

„Chtěli jsme zatáhnout diváky přímo do procesu zkoušení a malinko zaexperimentovat. Když nemůžeme divákům v současnosti představit samotná představení, je čas je zasvětit do procesu příprav. Autenticky, přímo skrz někoho z aktérů,“ řekl Jakub Kabeš, který videa stříhá a zároveň má v připravované hře roli. „Je to nové i pro samotné herce, ale podle ohlasů si to užívají,“ dodal Kabeš.

 

Hru Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků začal liberecký činoherní soubor zkoušet v Malém divadle v pondělí 2. listopadu. Režie se ujal umělecký šéf liberecké činohry Šimon Dominik. Skvělá komedie o malých českých sousedech a jejich velkých starostech nezapře hravost a herecké nadání svého autora a navazuje na to nejlepší z české komediální klasiky. Libereckým hercům poslal Jiří Havelka na zahajovací zkoušku osobní vzkaz: „Zkoušejte tak, aby vás to bavilo!“ A zatím to vypadá, že si jeho slova vzali k srdci.

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena