HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

WTF?! - FESTIVAL SOUČASNÉHO DIVADLA - PROGRAM

WTF?! - FESTIVAL SOUČASNÉHO DIVADLA - PROGRAM
13.05.2014
-
Harmonogram WTF?!
PÁTEK 23. 5.
  7:00 – Snídaně na náměstí
15:00 – Polibte si múzu
18:00 – Nahý v trní: Duende
20:00 – KÁŤAjeBÁRAjeSKÁLA: MCHS
21:00 – FX Kalby: LOGO
22:15 - rampa - Naivní skeče
22:15 - klub - Kabája
23:00 – koncert Loop station feat. Coallive,
               Pipinky Pi*o live band
SOBOTA 24. 5.
15:00 – rampa - Džugašviliho převody: Monika a Honza
15:30 – A studio Rubín: Svrbí
17:30 – Taneční company DFXŠ
18:00 – FX Kalby: Dianiška je bůh
19:15 – rampa – přehlídla LABEL OLIN
20:00 – Bratři v tricku: Plovárna
21:00 – rampa – FX Kalby: Celý moje já
21:30 – Divadlo Demago: Walker Texas finger
22:30 – koncerty en.dru , DVA
NEDĚLE 25. 5.
11:00 - Husa na provázku: Dášeňka aneb psí kusy HAF!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PÁTEK 23. 5.
Představí se herci z bývalé Komedie - nyní Nahý v trní (Martin Pechlát, Gabriela Míčová, Lucie Roznětínská) s inscenací Duende, naši herci F. X. Kalby s inscenací Logo. Dále vás čeká Naivní skeče (Naivní divadlo Liberec), MCHS (DS KÁŤAjeBÁRAjeSKÁLA), Kabája, Pipinky pi*o live band. A ještě se můžete těšit na koncerty, přehlídky, stánky, oblíbené pekaře Hairy Bakers a další.
SOBOTA 24. 5.
Zahájí A studio Rubín hrou Svrbí (Bára Poláková, Pavla Beretová, Tomáš Dianiška,Tomáš Kobr. Dále vás čeká Dianiška je Bůh (F. X. Kalba), Plovárna (Bratři v tricku, Praha), Divadlo Demago (Ústí nad Labem), Taneční company (DFXŠ), DVA, EN.DRU, Experimental Cabaret, Bukkake Brother... A opět se můžete těšit na koncerty, přehlídky, stánky, oblíbené pekaře Hairy Bakers a další.
Pro kapelu DVA mají hudební kritici vyhrazenou škatulku „nezařaditelné“ – dvojice ve složení Jan Kratochvíl (On) a Bára Kratochvílová (Ona) zhmotňuje svoje originální hudební vize nesčetnými prostředky: svoji představu o tom, jak má znít tango, naplňují beatboxem, křehké folkové skladby zase opentluje klarinet. Čerpají také z estetiky kabaretu nebo cirkusu. Příběhy z vlastních světů pak popisují vlastním vymyšleným jazykem – právě proto se pro jejich hudbu vžilo označení „folklor neexistujících národů“.

EN.DRU prezentuje svoji novou onemanjam show. Její součástí je vedle samotné beatboxově-vokální improvizace i hudební improvizace s použitím tzv. loopstation. Jedná se o jedinou show svého druhu v ČR. Tato "mašinka" funguje jako smyčkovač nahraných stop, které en.dru postupně nahrává přímo před publikem, pouze hlasem a pusou, tedy bez použití jakýchkoliv jiných elektronických efektů, či nástrojů! Tímto způsobem vznikají před diváky živé "accapella" improvizace nejrůznějších hudebních stylů(electro, hip-hop, acid jazz, funky, ethno...), jejíchž součástí je beatboxová rytmika, vokály, beatboxové efekty, imitace hudebních nástrojů, rap... Beatboxová show tak dostává zcela nový, hudební rozměr.

Bratři v tricku - PLOVÁRNA. Představení je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury. Poetiku tohoto autora převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Záhady. Humor. Srdcervoucí podívaná. Děti a vojsko platí skoro polovic. Hrají: Václav Jelínek, Adam Jarchovský a Kristýna Vlčková.
NEDĚLE 25. 5.
Dášenka aneb psí kusy - HAF! - Husa na provázku, Brno. Na motivy Karla Čapka napsali, režírovali a hrají Jiří Jelínek a Anežka Kubátová. Intermezzo projektu Čapek (Čapkové) na provázku. (Vlastně na vodítku). Pohádkový kabaret pro štěňata od 4 let. 
Sponzoři festivalu:
 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena