HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

WTF?! - FESTIVAL SOUČASNÉHO DIVADLA - JIŽ POČTVRTÉ !!!

WTF?! - FESTIVAL SOUČASNÉHO DIVADLA - JIŽ POČTVRTÉ !!!
03.06.2015
-
O víkendu 12. až 14. června 2015 bude Malé divadlo opět naplněno uměním různého druhu. Divadlo F. X. Šaldy zde pořádá již 4. ročník tradičního Festivalu současného divadla WTF?!
Začneme již ve čtvrtek 11. června v 7 hodin ráno a to společnou snídaní před libereckou radnicí. Herci vám připraví lahodnou snídani a naladí vás tak na festival, který propukne o den později 12. června v 17 hodin.
Festival odstartuje novinka „Cudownie, Wundervoll, Úžasný“ z produkce J-O-Ś, což je příhraniční spolupráce divadel Gerharta-Haumptmanna Görlitz-Zittau, Divadla F. X. Šaldy Liberec a Teatr im. Cypriana Kamila Norwida Jelenia Góra. Hru napsali autoři ze všech tří zemí a je to absurdní komedie. Z našich herců se můžete těšit na Janu Stránskou a Michala Maléře.
Dále se můžete těšit na divadelní spolek Masopust, který přijede s představením O hezkých věcech, které zažíváme, přijede k nám speciální Autobuf divadla Bufet, divadlo Anička a letadýlko odehraje hned dvě věci, jednu pro dospělé – Pičus není kretén, a druhou pro děti – Vivi tady nebydlí.
Divadlo F. X. Kalby vám naposledy zahrají Mickey Mouse je mrtvý a velmi úspěných 1000 věcí, co mě serou. Divadlo Unlimited přiveze kontroverzní Svatou zemi, a další... Program je opět velmi nabitý.
Festival WTF?! není jen o divadle. Těšit se můžete na nejrůznější stánky - s oděvy (Valevska, Ludin, Daniela Rajdová, Cipeo) a šperky (Medox) nebo jiné doplňky (Radka Valentin). Čeká vás také něco z výtvarného umění. Speciální výstavu si pro nás připraví TOYBOX, studenti ateliéru Vizuální komunikace. Za zmínku jistě stojí výstava fotografií kultovní švýcarské novinářky a spisovatelky 20. století Annemarie Schwanzerbach, která je součástí výročí 25 let spolupráce Libereckého kraje se švýcarským kantonem Sankt Gallen.
Festival je určený širokému publiku a každý si přijde na své. Nesmíme proto zapomenout, že neděle je věnována dětem. Zahraje nám Divadlo Anička a letadýlko pohádku Vivi tady nebydlí. A ve foyeru divadla se mohou zúčastnit workshopů ateliérů Vočko (keramika) a Pol eno (dřevěná zvířátka).
Festival je podpořen z kulturního fondu SML.
Podrobný program ZDE!

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena