HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ WRITER-IN-RESIDENCE

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ WRITER-IN-RESIDENCE
15.02.2017

Divadlo Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau GHT vypisuje:

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ WRITER-IN-RESIDENCE


Výběrové řízení je určeno dramatičkám a dramatikům


Forma podpory: pracovní a pobytové stipendium

 

Kategorie: drama


Termín podání žádosti: 28. února 2017


Období spolupráce: minimálně 4 měsíce od dubna 2017 | sezóna 2017/2018 | sezóna 2018/2019


Příspěvek: vždy maximálně 10.000 EUR + ubytování

 

Specifikace:

Divadlo Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau poprvé vypisuje tři stipendia v rámci projektu Writer-in-Residence. Ve spolupráci s žitavským divadelním souborem a dramaturgií by měla vzniknout celovečerní hra, která bude uvedena právě v tomto příhraničním divadle v Žitavě. Odehrají se celkem tři představení v sezóně 2017/2018, 2018/2019 a 2019/2020.

 

Divadlo Gerharta Hauptmanna úzce spolupracuje s mezinárodními partnerskými divadly: Divadlem F. X. Šaldy v Liberci (CZ) a divadlem Teatr im. Cypriana Kamila Norwida v Jelení Hoře (PL). Jedna z her by měla vzniknout jako projekt pro spolupráci divadel, jedna pro žitavský divadelní soubor, jedna pro divadelní klub mládeže. Ojedinělá poloha Trojzemí na hranicích Německa a zároveň ve středu Evropy by se v díle měla také promítat.

 

Uvítáme, bude-li rezident během svého pobytu reflektovat svou zkušenost, zážitky a jednotlivé pracovní kroky, například formou blogu.

 

Každé stipendium je na období minimálně čtyř měsíců a je podporováno částkou maximálně 10.000 EUR. Nad rámec této podpory stipendium zahrnuje ubytování v bytě poskytnutém divadlem v Žitavě.

 

Zájemce starší 18 let prosíme o zaslání dosavadní práce o maximální délce 20-25 stran (scénář, próza, …) v německém nebo anglickém jazyce a vlastního životopisu do 28. února 2017 na e-mail dramaturgie-zittau@g-h-t.de

 

Máte-li otázky, jsou vám na této e-mailové adrese k dispozici dramaturgové Divadla GHT Kerstin Slawek a Gerhard Herfeldt.

 

 

Znění výzvy v pdf formátu v češtině CZ, v polštině PL a v němčině DE.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena