HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

V MALÉM DIVADLE ODHALÍME ZÁHADU PODIVNÉHO PŘÍPADU SE PSEM

V MALÉM DIVADLE ODHALÍME ZÁHADU PODIVNÉHO PŘÍPADU SE PSEM
02.12.2013
-
Nezvykle brzy dostali herci Podivného případu se psem k dispozici podstatnou část scény, takže většina zkoušek mohla proběhnout v takřka plnohodnotném prostoru. Bylo to proto, že scénografické řešení detektivní hry, kterou odpremiérujeme už 6. prosince 2013 v Malém divadle, je poměrně neobvyklé. Herci se pohybují na velké černé ploše připomínající školní tabuli, na niž lze kreslit a proměňovat jednoduchým, ale imaginativním způsobem hrací prostor. Na scéně tak ožívá vnitřní svět dospívajícího Christophera, který pátrá po vrahovi psa.
Hlavní roli ve strhujícím příběhu, který pro divadlo zdramatizoval S. Stephens podle bestselleru M. Haddona, hraje Tomáš Váhala, pro nějž je to nepochybně veliká výzva. Během zkoušek musel najít způsob jak věrohodně a přitom divácky vděčně zahrát kluka s Aspergerovým syndromem, který tak trochu připomíná Sherlocka Holmese a svým detektivním pátráním nakonec promění život celé své rodiny.
Hra měla světovou premiéru před pouhým rokem v Londýně a její tamní uvedení získalo rekordních sedm cen Laurence Oliviera. Nelehký úkol zrežírovat tento originální text na sebe vzal host z pražského Divadla Komedie Vojtěch Štěpánek, kterého už jistě znáte díky naší úspěšné komedii Ženy. Kromě Tomáše Váhaly se můžete těšit na J. Stránskou, M. Stránského, J. Hejret-Vojtkovou, Š. Prýmkovou, E. Lecchiovou, P. Houšku, J. Albrechta, B. Mottlovou a M. Maléře. Hra je vhodná nejen pro dospělé, ale i pro teenagery.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena