HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

V DIVADLE SE LOUKA ZELENÁ

V DIVADLE SE LOUKA ZELENÁ
08.12.2010
Na tý louce zelený, nejslavnější opereta mistra meziválečné „lehké“ hudby Járy Beneše se chystá na liberecké jeviště.
Na venkovském panství plyne čas tak příjemně... ale jen do té doby, než ze Švýcar přijíždí jeho nová majitelka Alena Skalická. Ta se rozhodne tamní fungující, ale podle jejího názoru zastaralé hospodářství modernizovat podle posledních vědeckých poznatků profesora Václava Bulfínka... Své plány hodlá realizovat okamžitě a rázně – k velké nelibosti inženýra Jiřího Miláčka, který byl až doposud za chod panství zodpovědný, nemluvě o hajném Štětivcovi, pro kterého je příjezd slečny Skalické hotovou pohromu.
 Podívejte se na fotografie Zdeňka Úlehly ze zkoušky na novou libereckou inscenaci, ve které hlavní roli věčného smolaře a vtipálka Štětivce ztvární Josef Zíma.  
 
„Louku“v Liberci režíruje Miro Grisa, hudebně nastudoval a diriguje František Babický. Vedle Josefa Zímy se můžete těšit na Gabrielu Kopperovou, Věru Poláchovou, Miloše Gutha, Matěje Chadimu, Veroniku Mičjarovou, Blanku Černou, Karla Hábla, Zdeňka Nádeníka a Jiřího Davida.
Premiéra se koná v pátek 17. prosince v 19 hodin v Šaldově divadle, druhá premiéra již v druhý den, v sobotu 18. prosince.
 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena