HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

TISKOVÁ KONFERENCE - HOTEL JEŠTĚD - 6. ÚNORA 2017

TISKOVÁ KONFERENCE - HOTEL JEŠTĚD - 6. ÚNORA 2017
06.02.2017

Právě dnes proběhne na Ještědu znovu podepsání česko – německo – polského komuniké o spolupráci.

Sejde se politická reprezentace jednotlivých zemí a zástupci divadel: Divadla Františka Xavera Šaldy (CZ), Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau (D) a Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (PL), aby deklarovali svoji podporu dlouhodobé mezinárodní spolupráci divadel.

 

Zároveň se veřejnosti představí tříletý projekt „Mezinárodní divadelní spolupráce J-O-Ś v Trojzemí Německa-Polska-České republiky" – projekt v programu spolupráce k podpoře přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Spolkovým státem Sasko 2014-2020”.

 

 

Spolupráce zmíněných divadel vznikla v roce 2013 jako mezinárodní divadelní iniciativa pojmenovaná po třech nejvýraznějších horách česko - německo - polského trojmezí: Ještěd - Oybin - Śnieżka (Sněžka) J-O-Ś.

 

V rámci této spolupráce divadla vypracovala společnou žádost a v září 2016 získala dotační prostředky z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020, jejíž významnou část poskytuje Evropská unie. Rámec, jednotlivé milníky a aktivity společného projektu budou také představeny na tiskové konferenci.

 

Konference se zúčastní politická reprezentace a zástupci divadel všech tří zemí: náměstek pro školství, sociální věci a kulturu PhDr. Mgr. Ivan Langr, členka zastupitelstva města Liberce Ing. Květa Vinklátová, Landrat des Landkreises Görlitz Bernd Lange, Oberbürgermeister der Stadt Zittau Thomas Zenker a starosta města Jelenia Góra Marcin Zawiła.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena