HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

TANEČNÍ ŠKOLA MALEX PŘI DFXŠ SLAVÍ HNED DVA ÚSPĚCHY

TANEČNÍ ŠKOLA MALEX PŘI DFXŠ SLAVÍ HNED DVA ÚSPĚCHY
03.11.2015

-

Poslední říjnový víkend zaznamenala liberecká baletní škola Malex mimořádný úspěch. Svěřenci sólistů libereckého baletu Marie Gornalové a Alexe Yurakova vyhráli na taneční soutěži Naruby hned dvě ceny.
Druhý ročník soutěžního klání nazvané Naruby se konalo v nově otevřeném brněnském Divadle na Orlí. Právě uplynulého ročníku se zúčastnilo více než 300 tanečníků ze škol z celé České republiky. Amatérští tanečníci a taneční školy soutěžili v několika kategoriích. První místo v kategorii Moderní tanec 5–10 let získal Jaromír Yurakov s choreografií Bouřka. Pětiletý Jaromír byl nejmladším účastníkem soutěže, přesto silně obsazenou kategorii vyhrál. Druhý úspěch si připsali sourozenci Marie a František Šímovi, kteří obsadili třetí místo v kategorii Klasický tanec 5–10 let za choreografii Hraní s klasikou. Obě choreografie pro své svěřence vytvořila jejich pedagožka, sólistka baletu Divadla F. X. Šaldy Maria Gornalova.
Soutěž byla specifická – název Naruby se odvíjí od soutěžního zadání hudby vzhledem k typu tance. Choreografie klasického tance mají na výběr z hudby nahrané v novém miléniu, tzn. po roce 2000 a dále. Moderní tanec bude představen v hávu klasické hudby. Toto spojení mělo přesvědčit diváky o tom, že choreografie mohou být ovlivněny hudbou natolik, že naprosto změní svůj význam, aniž by ztratily kvalitu.
Děkujeme našim mladým tanečníkům za jejich zodpovědný přístup a připojujeme se ke gratulantům.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena