HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

SYMFONICKÝ KONCERT S PETREM MATĚJÁKEM ml. a STANISLAVEM VAVŘÍNKEM

SYMFONICKÝ KONCERT S PETREM MATĚJÁKEM ml. a STANISLAVEM VAVŘÍNKEM
23.03.2016

Již 9. dubna 2016 se mohou posluchači těšit na premiéru dalšího symfonického koncertu v podání orchestru Divadla F. X. Šaldy. Na programu bude uvedena Symfonie č. 4 f moll Petra Iljiče Čajkovského, která byla poprvé uvedena 22. února 1878 s dirigentem Nikolajem Rubinštejnem. Sám Čajkovskij jí dedikoval „mému nejlepšímu příteli“, kým nebyl nikdo jiný než Naděžda von Meck, jeho mecenáška a obdivovatelka.

Za dirigentský pult byl přizván Stanislav Vavřínek, jedna z nejtalentovanějších osobností své generace. Stanislav Vavřínek vystudoval na pražské AMU, absolvoval mistrovské kurzy u Roberta Benziho, v letech 1999-2008 působil jak šéfdirigent Jihočeské komorní filharmonie, od roku 2008 stál v čele Filharmonie Bohuslava Martinů.

Výraznou osobností, která se na koncertě představí, bude také houslový virtuos Petr Matěják ml. (Henryk Wieniawski: Koncert č. 1 fis moll), koncertní mistr berlínské Komische Oper. Petr Matěják ml. je absolventem Curtis Institute of Music ve Philadelphii a Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně, laureát mnoha houslových soutěží, koncertuje po celém světě.

Iniciátorem symfonických koncertů v podání libereckého orchestru Divadla F. X. Šaldy je šéfdirigent a šéf opery Martin Doubravský. „ Dlouho jsem se snažil zrealizovat myšlenku, abychom v našem divadle mohli divákům a posluchačům nabídnout kromě hudby operní také hudbu symfonickou. Mým přáním a snad již velmi dosažitelným cílem bude abonentní řada symfonických koncertů, kterou si liberecké publikum dozajisté zaslouží.“

A jarní symfonický koncert bude bezesporu tím správným vykročením!

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena