HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

STUDIO LIDÉ V POHYBU ROZTANČÍ LIBEREC!

STUDIO LIDÉ V POHYBU ROZTANČÍ LIBEREC!
31.03.2014
Zatančete si s baletem DFXŠ a souborem 420PEOPLE
V rámci projektu Studio Lidé v pohybu přichystal baletní soubor DFXŠ ve spolupráci s Unií tanečníků a performerů dvě zajímavé akce.
Open workshop Contemporary dance
Ve středu 23. dubna opět otvíráme baletní sál všem zájemcům z řad veřejnosti. V rámci projektu Lidé v pohybu přichystal baletní soubor DFXŠ spolu s Unií tanečníků a performerů workshop, na který může přijít každý, kdo si chce zatančit pod vedením profesionálů.
Lekci moderního tance (contemporary dance) s prvky akrobacie povede tanečník souborů 420PEOPLE a Cirk La Putyka Alexandr Volný. Lekce začíná v 17.00 hodin na baletním sále v Malém divadle – ve 3. patře. Bude vedena jako pro začátečníky a pokročilé. Cena workshopu – předem na pokladně Šaldova divadla  je 95,- Kč, na místě před začátkem kurzu 110.- Kč.
„Oslovil mě ředitel Unie tanečníků a performerů Milan Odstrčil. Jeho projekt Lidé v pohybu znám z Národního divadla, kde sklízí značný úspěch,“ říká šéfka baletu DFXŠ Alena Pešková. „Jsem zvědavá, jak liberecká veřejnost zareaguje a velmi se těším na všechny připravované aktivity i na spolupráci našeho souboru. Díky tomuto projektu do Liberce přivedeme lektory evropského formátu, a zatančit si bude moci opravdu každý,“ shrnuje šéfka baletu Alena Pešková.
Repertoárový workshop
Další zajímavou taneční zkušenost nabízíme všem, kdo mají rádi adrenalinové výzvy. Tzv. repertoárový workshop chystají v rámci Studia Lidé v pohybu členové baletního souboru Šárka Brodaczová a Jan Březina. Pod jejich vedením se odvážní amatérští tanečníci mohou naučit dvě choreografie z úspěšných titulů libereckého baletního souboru Tančírna nevyslovených přání a Harald – hvězda se vrací! První repertoár workshop se připravuje na 16. dubna.
Zatančit si spolu s členy baletu DFXŠ a dokonce i s Pražským komorním baletem budou mít účastníci workshopu možnost během Mezinárodního dne tance 29. dubna, kdy budeme svátek tance oslavovat v NG Plaza Liberec. Druhou, slavnostnější možnost pak budou mít na derniéře baletu Harald – hvězda se vrací!, která se chystá na červen 2014 (termín bude upřesněn, sledujte www.saldovo-divadlo.cz).
Více info a registrace na facebookovém profilu Divadlo F. X. Šaldy Studio – Lidé v pohybu nebo na emailové adrese milan.odstrcil@unietp.cz. Informační letáky brzy najdou zájemci na pokladně Šaldova divadla, stejně jako nástěnku s aktuálními rozpisy připravovaných lekcí.
Rezervujte si workshop včas, kapacita jeviště Šaldova divadla je omezena!!!
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena