HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

SETKÁNÍ S DÁRCI NOVÝCH SEDAČEK 7. 11. 2021

SETKÁNÍ S DÁRCI NOVÝCH SEDAČEK 7. 11. 2021
08.11.2021

V neděli 7. 11. proběhlo v Šaldově divadle mimořádné odpoledne. Pozvali jsme dárce, kteří přispěli na nové sedačky v hledišti, a předali jim jako poděkování certifikáty, odznaky i makety sedaček.

 

Jejich jména jsou nyní na zlatých cedulkách na sedačkách či na společné tabuli. '
V rámci programu zazpívala sólistka opery Věra Poláchová známé muzikálové písně, na klavír ji doprovodil Jiří Horčička.
Všichni byli také pozváni na operní představení JAKOBÍN, které se hrálo od 16:00 hodin.

„Na dnešní odpoledne jsem se moc těšila. Na setkání s příznivci našeho divadla, kteří nejen že jsou našimi věrnými diváky, ale neváhali sáhnout do svých peněženek a významně podpořit naše divadlo, konkrétně pořízení nových sedaček. Tím se nesmazatelně zapsali do historie našeho divadla a já si toho vážím, ani neumím slovy vyjádřit jak moc.

My v divadle jsme už delší dobu věděli, že je potřeba vyměnit sedačky. Vždyť ty, které jsem teď nahradili, byly v přízemí a na prvním balkoně z let 1968 – 1970 a ty na druhém a třetím balkoně dokonce z roku 1957. Já bych si moc přála, aby ty nové sedačky vydržely tak dlouho. A mám velkou radost, že ty původní sedačky, které se ještě daly použít, dnes slouží v sále kina Varšava. Nedávno  jsem tam byla na koncertě a s velkou rozkoší si na ně sedla, cítila jsem se jako doma v divadle.


Nicméně bylo na čase je vyměnit, nechali jsme zpracovat projekt, rozpočet a jak už to tak bývá, největší kámen úrazu byly peníze. Pro informaci, výměna 283 sedaček v přízemí a na prvním balkoně, která se odehrála teď v létě, přišla na 5 625 tis. – tedy to je celková cena za výrobu sedaček a instalaci, ale i výměnu lina, bez které by to nešlo. Podstatnou část, 80 % částky, se podařilo pokrýt dotací od Libereckého kraje, 20 % zbývalo na divadlo (to je něco přes 1 100 tis.Kč).


A my jsme si řekli, že zkusíme zapojit i veřejnost. Vždyť to je taková divadelní tradice. Lidé se skládali nejen na Národní divadlo, Národ sobě, což je všeobecně známo, ale i na stavbu našeho divadla. Tak jsme si řekli, třeba se i u nás v Liberci bude někdo chtít zapsat do historie divadla.


A upřímně, nečekali jsme, že se sejde tolik dárců! A že podíl soukromých dárců,bude tak velký! Na sedačky přispělo 75 dárců (z toho 33 si koupilo rovnou celou sedačku) a celková částka činí více než 513 tisíc korun!


Pro mě je to ujištění, že Liberečané mají své divadlo moc rádi a neváhají to dokázat i nemalou finanční oporou. DĚKUJEME!" řekla na setkání Jarmila Levko Pešlová, ředitelka našeho divadla.

 

 

 

Více o celém projektu najdete zde

 

Foto: Daniel Dančevský

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena