HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

SEDMERO KRKAVCŮ S JAROSLAVEM KOLÁŘEM, ČERSTVÝM DRŽITELEM LIBERECKÉ THÁLIE

SEDMERO KRKAVCŮ S JAROSLAVEM KOLÁŘEM, ČERSTVÝM DRŽITELEM LIBERECKÉ THÁLIE
04.09.2020

Miláček publika a trojnásobný držitel Liberecké Thálie v kategorii balet Jaroslav Kolář zatančí na premiéře tanečního dramatu SEDMERO KRKAVCŮ v pátek 4. 9. a v neděli 6. 9.

Miláček publika a trojnásobný držitel Liberecké Thálie v kategorii balet zatančí na premiéře tanečního dramatu SEDMERO KRKAVCŮ v pátek 4. 9. a v neděli 6. 9.Miláček publika a trojnásobný držitel Liberecké Thálie v kategorii balet zatančí na premiéře tanečního dramatu SEDMERO KRKAVCŮ v pátek 4. 9. a v neděli 6. 9.

Pražský rodák se tanci začal věnovat v devíti letech. Taneční vzdělání získal na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Poté přijal angažmá v Hudebním divadle Karlín, kde působil několik let a později mnohokrát hostoval. Je mistrem republiky ve sportovním aerobiku (v páru) a akrobatické umění často využívá i na jevišti. Svými tanečními výkony obohacuje od roku 2006 každé baletní představení Divadla F. X. Šaldy.

 

 

Diváci ho mohli vidět v inscenacích Carmen, Marná opatrnost, Harald – hvězda se vrací!, Louskáček, Periferie, Tančírna nevyslovených přání, Café Reichenberg, Gustav Klimt a dalších...

O divácké oblibě svědčí fakt, že je nyní již  trojnásobný držitelem Liberecké Thálie. Na svém kontě má přes třicet šest baletních titulů a hlavní role, jakými jsou princ v Popelce, Sol v Solarixu, Jiří Raška v inscenaci Raška, Mánek v Gazdině robě, Hyde v tanečním hororu Jekyll a Hyde či obchodník Eduard Vydřigroš v baletní pohádce Vánoční koleda.

Role Mánka (Gazdina roba) mu vynesla širší nominaci na Cenu Thálie 2015. Jeho mužný projev a herecký talent ho předurčují k dramatickým a charakterním rolím.

 

 

Na další z jeho osobitých výkonů se můžete těšit již tento pátek 4. 9. nebo v neděli 6. 9. na premiérách tanečního dramatu na motivy pohádky Boženy Němcové a bratří Grimmů SEDMERO KRKAVCŮ.

 

Jaroslav Kolář fanouškům:

 

,,Rád bych touto cestou poděkoval všem divákům za jejich přízeň a za hlasy, díky kterým jsem mohl získat cenu, které si velmi vážím. A to právě z důvodu, že ji udílíte Vy – diváci. Těším se, že se po tomto těžkém období budeme znovu setkávat v našem divadle, protože bez Vás by to nešlo. Ještě jednou děkuji a se všemi kolegy se těšíme brzy na viděnou."

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena