HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ROZHOVOR S JANEM KŘÍŽEM, HVĚZDOU PŘIPRAVOVANÉHO MUZIKÁLU SHE LOVES ME

ROZHOVOR S JANEM KŘÍŽEM, HVĚZDOU PŘIPRAVOVANÉHO MUZIKÁLU SHE LOVES ME
29.11.2013
-
Milý Honzo, vítejte po nějakém čase opět v Liberci. Na prknech Divadla F. X. Šaldy zkoušíte již třetí muzikál se svým otcem Oldřichem Křížem (režisér inscenace). Jaké to je být režírován svým vlastním rodičem?
Je to samozřejmě hodně nestandartní. Je to zvláštní, ale myslím, že jsme během minulých dvou inscenací našli společný rytmus práce a že to, že jsme otec se synem, inscenaci víc přidává než by ubíralo. Táta patří mezi ty režiséry, kteří mně jako herci nechávají při zkouškách hodně prostoru a to mi vyhovuje. She Loves Me je překrásné dílo a já doufám, že se bude divákům líbit,  jako nám.
Na inscenaci She Loves Me se podílíte také jako scénograf. Jaké jsou Vaše inspirační zdroje pro práci výtvarníka?
Takovým univerzálním inspiračním zdrojem je pro mě hlavně vidět dobré divadlo, dobrý obraz, slyšet dobrou hudbu. Ne proto, abych kopíroval, ale získávám tak chuť dělat ten kumšt dobře. Myslím, že se takhle kumštýři i navzájem podporují v té víře, že dělat tuhle práci od srdce a pořádně má smysl. Pak už pro jednotlivé inscenace člověk hledá inspirační zdroje zvlášť. Tady to byly dobové filmy, dnešní parfumérie, fotografie staré Budapešti a tak podobně.
Cítíte se lépe na jevišti nebo v divadelních dílnách?
Na to se těžko odpovídá. Obojí mám rád a rád to střídám. Každá ta práce naplňuje jinou část mojí lásky k divadlu. Před několika lety jsem si zvolil za svou hlavní profesi muzikálové herectví -  alespoň pro zatím. Ale nerad bych o jakoukoliv z těchto dvou cest přišel.
Jaký máte umělecký sen?
Zatím mám velké štěstí na práci a tak se snažím nerouhat se tím, že bych chtěl něco víc. Spíš mám takové herecké sny v podobě rolí, na které jsem zatím mladý a u těch se snažím spíš věřit, že do nich dozraju a že na mě třeba někde čekají.
A otázka na závěr. Jak odpočívá vytížený mladý muž, který musí večer co večer pro diváky zářit?
Odpočinkem je pro mě třeba vaření, procházky se psem, dobré víno, nebo třeba si zajít do kina na dobrý film -  i s popcornem a colou.
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena