HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

ROLI VRAŽDÍCÍHO HYDA V BALETU JEKYLL & HYDE PŘEBERE MICHAL KOVÁČ

ROLI VRAŽDÍCÍHO HYDA V BALETU JEKYLL & HYDE PŘEBERE MICHAL KOVÁČ
13.06.2016

Červnová repríza baletu Jekyll & Hyde si vyžádala změnu v obsazení – místo Jaroslava Koláře se v roli Hyda představí člen baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni Michal Kováč.

Kvůli dlouhodobému zranění a plánované operaci kolena musel původní představitel Hyda Jaroslav Kolář předčasně ukončit letošní úspěšnou baletní sezonu.

„Jaroslav je v roli Hyda naprosto jedinečný, termíny operací se ale neodmítají… Měli jsme tedy dvě možnosti – buď představení přesunout na podzimní termín, nebo najít hosta, který by tanečně i herecky náročný part zastoupil. Vzhledem k tomu, že představení bude brzy vyprodané, jsme se rozhodli nezklamat diváky a pro roli vraždícího Hyda našli Michala Kováče,“ vysvětluje šéfka baletu Alena Pešková.

Michal Kováč absolvoval Taneční konzervatoř Evy Jaczovej v Bratislavě. Jeho prvním angažmá se stalo Slovenské národní divadlo. Poté patřil mezi opory Moravského divadla Olomouc a nyní je členem souboru baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde ztvárňuje mj. roli Oběti ve Stravinského Svěcení jara. Je držitelem širších nominací na Cenu Thálie 2012 a 2014 za roli Puka v inscenaci Sen noci svatojánské, respektive za roli Merkucia v Romeovi a Julii.

Jekyll & Hyde: 15. června od 19.00 hodin v Malém divadle.

 

Zranění Jaroslava Koláře si ale vyžaduje ještě jeden záskok – v open-air představení baletu Dům Bernardy Alby na letní scéně jabloneckého Eurocentra, které se uskuteční 17. června od 20.00 hodin, se v roli Pepe Romana představí člen libereckého souboru Australan Rory Ferguson.

Do Liberce přišel tento talentovaný tanečník ze stáže ve švýcarské Basileji. V titulní roli doni Bernardy se pak divákům představí Martina Diblíková – členku baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni.

„Jardovi přejeme hlavně zdraví a rychlou rekonvalescenci,“ uzavírá Alena Pešková.

Dům Bernardy Alby: 17. června od 20.00 hodin na letní scéně jabloneckého Eurocentra.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena