HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

RAFAEL ALVAREZ JAKO EDGAR

RAFAEL ALVAREZ JAKO EDGAR
29.11.2010
Mexický tenorista poprvé v titulní roli Pucciniho opery
Liberecká inscenace Pucciniho rané opery Edgar vzbudila obrovský ohlas u diváků kritiky. Bylo to vůbec první uvedení této neprávem opomíjené opery u nás (po více než 120ti letech od její milánské premiéry). Edgar – dílo, které Puccini celý život přepracovával a jehož úspěchu se nikdy nedočkal, nastudovali v Liberci šéf opery, dirigent Martin Doubravský a ředitel divadla, režisér Martin Otava. 
Nevšední opera, která již plně ukazuje Pucciniho obrovský dramatický talent, přivádí na scénu rozporuplného hrdinu, hrdinu hledajícího a chybujícího, který marně touží po naplnění svého života. Ve čtvrtek 2. prosince se v titulní roli poprvé představí tenorista Rafael Alvarez. Jeho dvěma osudovými láskami budou na jevišti Gabriela Kopperová jako čistá a nevinná Fidelia a Václava Krejčí Housková v roli smyslné a divoké Tigrany. V dalších rolích vystoupí Jiří Kubík a Pavel Vančura. Orchestr a sbor DFXŠ řídí Martin Doubravský.
Nenechte si ujít operní večer ve skvělé společnosti, Edgar se s Libercem již pomalu loučí. Po posledním uvedení v Národním divadle v Praze, kde s tímto titulem hostujeme 10. března 2011, se inscenace přesouvá do polského Štětína.
 Rafael Alvarez
 

 

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena