HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

RADEK BABORÁK POPRVÉ V LIBERCI!!!

RADEK BABORÁK POPRVÉ V LIBERCI!!!
01.02.2016

Radek Baborák vystoupí v Liberci poprvé, a to v rámci turné 2016.

Již 17. února 2016 v 19. 00 hodin v Divadle F. X. Šaldy.

Nenechte si ujít mimořádnou událost slyšet světoznámého umělce NA ŽIVO!

Již za několik málo dnů čeká liberecké hudební publikum mimořádná událost a to v podobě koncertu světoznámého hráče na lesní roh, Radka Baboráka, jehož nahrávky jsou bezesporu neodmyslitelnou součástí hudební knihovny každého milovníka klasické hudby.

RADEK BABORÁK vystoupí na scéně libereckého Divadla F. X. Šaldy se svým souborem ORQEUSTRINA BABORAK.

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény, v letech 2003 - 2010 byl sólohornistou Berlínské filharmonie, dále se jako sólista představil s orchestry jako jsou Mnichovská Filharmonie, Orchestr Bavorského rozhlasu, DSO Berlin, RSB Berlin, Bamberští symfonikové, Bach akademie Stuttgart, Berlínští barokní sólisté, Radio France Lyon, Suisse Romande Geneva, Philharmonique de Strassbourge, Helsinki Radio Orch., Petrohradská filharmonie, Moskevská filharmonie, Londýnský královský orchestr a s mnoha dalšími tělesy napříč kontinety a kulturními centry. Mezi jeho dirigentské partnery patří osobnosti jako Daniel Barenboim, Seiji Ozawa, Simon Rattle, Naame Jarvi, James Lewin, Vladimír Askhenazy, James de Priest, či Marek Janowski. Kromě pedagogické činnosti, kdy působil kupříkladu jako docent v Boloni - Fondazione Arturo Toscanini, se výrazně věnuje také hudbě komorní.

Na tomto mimořádném koncertě se mohou diváci těšit na Filmovou suitu Nina Roty, na Bolero Maurice Ravela, Jazzovou etudu Václava Krahulíka, či na kompozici Gnome rag Ondřeje Brouska.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena