HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PUCCINIHO EDGAR ZNOVU V LIBERCI

PUCCINIHO EDGAR ZNOVU V LIBERCI
04.01.2012
-
Edgar, opera Giacoma Pucciniho se vrací na jeviště Šaldova divadla. Byl to právě liberecký operní soubor, který tuto zapomenutou operu italského operního génia v pravém slova smyslu představil divákům v České republice. Premiéra liberecké inscenace 26. února 2010 byla vůbec prvním uvedením tohoto díla u nás. Dirigent Martin Doubravský a režisér Martin Otava vytvořili představení, které plně rehabilitovalo toto Pucciniho rané a dnes již můžeme říci neprávem opomíjené dílo. Edgar se stal jednou z nejúspěšnějších libereckých inscenací posledních let – a to nejen v rámci Liberce.
Operní soubor Divadla F. X. Šaldy s Pucciniho operou Edgar totiž doslova ovládl pražský festival Opera 2011. V konkurenci všech kamenných divadel v České republice, včetně pražského Národního divadla, Státní opery a Národního divadla Brno, získal hned dvě hlavní ceny. Diváci libereckou inscenaci zvolili jako nejlepší představení celého festivalu. Stejný názor měli odborníci – Edgar získal také cenu kritiků za nejlepší inscenaci. K obrovskému úspěchu liberecké opery je ještě třeba dodat, že na předchozím ročníku festivalu získala cenu diváků za nejlepší inscenaci také opera z Liberce - Verdiho Simon Boccanegra.
Ve středu 8. února budou mít diváci jedinečnou možnost opět shlédnout v Divadle F. X. Šaldy operu geniálního skladatele, plnou krásné hudby a dramatických momentů. Opera se, dle zájmů diváků, uvede ještě v dubnu 2012. Nenechte si ujít poslední reprízy, které vám divadlo nabízí.
   
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena