HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PROBĚHLA TISKOVÁ KONFERENCE K BLÍŽÍCÍ SE PREMIÉŘE ATOMOVÉ KOČIČKY

PROBĚHLA TISKOVÁ KONFERENCE K BLÍŽÍCÍ SE PREMIÉŘE ATOMOVÉ KOČIČKY
13.10.2016

Proběhla tisková konfernce k premiéře ATOMOVÉ KOČIČKY, jejíž přípravy právě vrcholí.

Bláznivou sci-fi komedii ATOMOVÁ KOČIČKA představili 11. 10. 2016 autor a režisér Tomáš Dianiška, dramaturg Tomáš Syrovátka, herečka Eliška Jansová a herec Matěj Nechvátal.

 

 

Tomáš Dianiška, v Liberci velmi známý herec, se poprvé dostává do pozice režiséra. Dianiška je milovníkem hollywoodských hororů, thrillerů či sci-fi filmů a jeho ambicí bylo napsat pro divadlo „hollywoodský“ trhák na český způsob.

 

Děj nás zavede mezi univerzitní studenty mechatroniky v Liberci.

 

„V pokoji číslo 512 se dnes v noci dějí podivné věci. Prostitutka Lujza prožije svou noční můru, když jen o vlas unikne smrti. Mixér se točí, i když není připojen k elektřině. Studenti jsou v nebezpečí, jde po nich šílenec, který sbírá lidské malíčky. Navíc se zdá, že za všechno je zodpovědný starý kocour. Jak z toho ven? Jediným řešením se zdá být automatická pračka, jejíž buben rotuje rychlostí světla“, přibližuje Dianiška.

 

Poprvé se v Divadle F. X. Šaldy představí v roli Bety Eliška Jansová, kterou liberečtí diváci mohou znát například z vánočních pohádek České televize. Práci na Atomové kočičce spolu s kolegou Matějem Nechvátalem hodnotí pozitivně. Na Dianiškově režii si oba cení především erudovaného vedení a svobodnější práce na roli.

 

Milovníci sci-fi žánru se mohou těšit na putování do minulosti, konkrétně před rok 1989. Současní studenti jsou díky cestě do minulosti bezprostředně konfrontováni s absurdními reáliemi předlistopadového Československa.

 

Kromě novinek sází inscenace i na ověřené principy: zazní na živo zpívané hity popmusic. Lokalizace do libereckcých reálií je dalším prvkem, který diváka jistě zaujme. Dianiška zasadil komedii, která byla mimochodem jeho prvotinou, ale čekala léta v šuplíku, do harcovských kolejí.

 

13. 10. 2016 proběhne veřejná generálka Atomové kočičky.

 

Po premiéře Atomové kočičky se v klubu Malého divadla uskuteční after party. BAR V MALÉM, který má nového provozovatele, oficiálně zahajuje provoz právě 14. 10. koncertem VOJ & 3SKA s DJs supportem.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena