HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PRO MALÉ I VELKÉ - SYMFONICKÝ KONCERT DFXŠ

PRO MALÉ I VELKÉ - SYMFONICKÝ KONCERT DFXŠ
12.11.2021

„Pro malé i velké“ tak bychom mohli nazvat koncert, který na 16. listopadu připravuje orchestr Divadla F. X. Šaldy v Liberci. V hudebním nastudování Marka Šedivého zazní hudba tří významných osobností, kteří se pro originalitu svého skladatelského projevu navždy zapsali do světových dějin. V programu diváci vyslechnou hudbu Suka, Mozarta i Čajkovského. Sólistkou večera bude fagotistka Lucie Kopecká.

Liberecký orchestr DFXŠ sestavil program v pořadí již třetího symfonického koncertu sezóny tak, aby byl přístupný všem věkovým kategoriím. Na programu jsou skladby, které potěší jak zkušené posluchače, tak mladé muzikanty nebo třeba i děti, které si k vážné hudbě teprve hledají cestu.

„Program našeho koncertu je velice přístupný, líbivý a určitě se na něj nebojím pozvat i velmi mladé posluchače. Začneme Fantastickým scherzem Josefa Suka. Je to jeho poměrně raná skladba, nicméně naprosto úžasná, strhující a plná nádherných melodií. Velká většina hudebníků v orchestru DFXŠ ji hraje poprvé a moc mě těší, s jakým zápalem ji studují, hrají a jak jsou z ní nadšení. Pak doprovodíme skvělou fagotistku a členku operního orchestru libereckého divadla Lucii Kopeckou, která se podělí o svou interpretaci Mozartova líbezného Koncertu pro fagot B dur. A na závěr zahrajeme suitu z velice slavného a oblíbeného baletu Louskáček od Čajkovského“ zve na koncert dirigent Marek Šedivý.

Lucie Kopecká, která se v průběhu večera představí jako sólistka v Mozartově koncertu prozrazuje: „Je mi velkou ctí zahrát si toto krásné dílo na pódiu našeho divadla za doprovodu mých milých kolegů a věřím, že nemálo posluchačů si bude úryvky skladby broukat cestou domů.“

Vstupenky na koncert 16. 11. 2021 v Šaldově divadle od 19 h je možné zakoupit online, na pokladnách DFXŠ a dalších prodejních místech.

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena