HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PŘÍSNĚ TAJNÉ: HRUBÁ NEMRAVNOST NA FESTIVALU V SRN

PŘÍSNĚ TAJNÉ: HRUBÁ NEMRAVNOST NA FESTIVALU V SRN
10.04.2013
Polské a české činoherní soubory budou hosty v divadle v Žitavě
J-O-S prezentuje »3LänderSpiel«
Tisková zpráva Divadla Gerharda Hauptmanna v Žitavě k Festivalu »3LänderSpiel« (duben 2013)
»3LänderSpiel« je malým mezinárodním festivalem v Trojzemí, který si již vybudoval tradici a v dubnu láká publikum na činoherní produkci v původním znění do divadla Gerharta Hauptmanna v Žitavě.
Playhouse Creatures od April de Angelis v podání Lubuského divadla v Zelené Hoře hostují (11. 4. - 19. h.) v historicky dramatickém rouchu. V roce 1669, dramata dobyla literaturu a ženy poprvé jeviště. V pohyblivých a často také komických scénách žije pět velmi nekonvenčních hereček svůj každodenní život: od shonu v šatnách až po výuku herectví - divadelní život z čistě ženského pohledu.
Blackbird od Davida Harrowera (11. 4. - 21 h) je představením dvou rolí v podání Norwidova divadla z Jelení Hory, které je o hlubinách lidské psychiky a přitáhne publikum prostřednictvím rychlosti a síly vyjadřování aktérů ve vlaku. Osmadvacetiletá Una potká výrazně staršího Raye, avšak oba sdílí společnou minulost: před šestnácti lety přivedl jejich milostný vztah Raye na řadu let do vězení.
Přísně tajné: Hrubá nemravnost (12. 4.- 21 h) z Divadla F. X. Šaldy v Liberci vypráví podmanivý příběh britského génia matematika Alana Turinga, který během druhé světové války významně přispěl k rozluštění kódu Enigma. Projev jeho homosexuální orientace byl v Anglii v šedesátých letech trestně stíhán a vedl nakonec k sebevraždě těchto zoufalých lidí.
Animační divadlo z Jelení Hory přichystalo pohádku Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla pro malé návštěvníky festivalu a také pohádka  Krteček nebude chybět. Další inscenace hostů, jimiž jsou Amadeus a Reality Number Six, rovněž obohatí festivalový program. Ke každému představení je úvodní slovo a také překlad.
 
.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena