HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PŘÍPRAVY REVUE SEMAFOR JSOU V PLNÉM PROUDU

PŘÍPRAVY REVUE SEMAFOR JSOU V PLNÉM PROUDU
31.05.2021

Od začátku května se intenzivně zkouší nová inscenace s názvem Semafor. Režijně ji připravuje bývalý šéf činohry Šimon Dominik, který je spolu s dramaturgem Jiřím Janků také autorem scénáře. Jedná se o kabaret plný písní, hudby a tance, který je poctou divadlu Semafor a zejména pak Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi. Diváci se budou hravou formou seznamovat s jeho historií od vzniku až do konce 60. let a těšit se mohou na celou řadu nádherných písniček, které ani po šedesáti letech nezestárly.

Zkoušení fakticky začalo mnohem dříve, neboť naši herci již od března pilně nacvičovali pěvecké party pod vedením zkušené sbormistryně a korepetitorky Zuzany Kubelkové. Nebylo to snadné, protože nové aranže písní z pera Jiřího Janoucha, připravené speciálně pro tuto inscenaci, jsou poměrně náročné.  Jak se ale zdá, zatím se s touto výzvou všichni poprali znamenitě. Navíc nebude chybět živá kapela pod vedením Dalibora Tuže, a s choreografiemi, které připravil Lukáš Vilt, nám pomohou také kolegové z baletního souboru. Zkrátka, připravujeme pro naše diváky milou, zábavnou a velkoryse pojatou podívanou a všichni doufáme, že se premiéra plánovaná na 18. června uskuteční i se zaplněným hledištěm.

 

Inscenace Semafor bude také součástí novinky, kterou jsme pro vás letos připravili, totiž letního hraní pod širým nebem na historických památkách v okolí Liberce. Tato revue se konkrétně představí 12. 8. 2021 v areálu zámku Lemberk. Pokud jde o herecké obsazení, pak se můžete těšit na Martina Polácha. Martina Stránského, Ondřeje Kolína, Stavrose Pozidise, Přemysla Houšku, Štěpánku Prýmkovou, Janu Stránskou, Markétu Coufalovou, Karolínu Baranovou, Michaelu Foitovou, Elišku Jansovou, Barboru Bezákovou a samozřejmě i na členy baletního souboru Valerii Gaona, Janu Černou, Lenku Marhavou, Annabel Pearce, Jaroslava Koláře, Rory Fergusona, Carlose Ruize a Yutu Homma.

 

Podívejte se na fotky z první čtené zkoušky.

Foto: Lukáš Trojan

V galerii najdete i snímky z focení vizuálu.

Foto: Iva Kelemenová

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena