HOME
odkaz
Aktuality
odkaz

PŘIPRAVUJEME DVĚ SVĚTOVÉ PREMIÉRY

PŘIPRAVUJEME DVĚ SVĚTOVÉ PREMIÉRY
28.08.2020

Máme za sebou zahajovací zkoušky dvou inscenací, které v Liberci uvidíte ve světové premiéře! Do Malého divadla míří Burian, na prknech Šaldova divadla představíme inscenaci Moje první židovské Vánoce.

Máme radost, že vám v říjnu nabídneme hned dvě hry, které byly napsány přímo pro Liberec. Burian je nová hra Tomáše Dianišky, který se po pár letech znovu vrací na naši scénu jako autor a režisér. Tentokrát obrátí svou pozornost k jednomu z nejslavnějších libereckých rodáků Vlastovi Burianovi. Hra o významném komikovi bude mít světovou premiéru 9. října 2020 v Malém divadle.

 

Autorka druhé připravované inscenace Hadar Galron je současná izraelská režisérka, herečka a především dramatička, jejíž hra Mikve byla uvedena v mnoha zemích po celém světě (a v prosinci 2018 měla premiéru také v Malém divadle v Liberci). Vzhledem k tomu, že má tato autorka velmi vřelý vztah k České republice, rozhodla se napsat hru, která zpracovává osudy českých židovských rodin ve dvacátém století. Moje první židovské Vánoce uvidíte ve světové premiéře 16. a 18. října 2020 v Šaldově divadle.


Prohlédněte si fotky ze zahajovacích zkoušek obou her a přijďte v říjnu na premiéry!

 

Foto: Lukáš Trojan

.
HOME ČINOHRA OPERA BALET PROGRAM KONTAKT
.
© 2015, Šaldovo divadlo – všechna práva vyhrazena